Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jutro mam #rozmowakwalifikacyjna w mojej obecnej pracy przepracowałem 10 miesięcy - 5 miesięcy umowa o zlecenie i 5 miesiecy umowa o prace.
na umowie mam ze okres wypowiedzenia trwa 2 tygodnie po upływie 6 miesiecy - miesiąc.

Wiec od kiedy liczy sie okres wypowiedzenia? zakładam ide jutro do kadrowej i rzucam papierem to sie od tego samego dnia liczy moje wypowiedzenie czy od nowego miesiaca a moze od najblizszej soboty (gdzies to wyczytalem) ?
Jak rozumiem okres pracy na zleceniu nie wplywa na okres wypowiedzenia tylko umowa o prace mnie obowiazuje.......

Prosilbym o odpowiedz bo nie wiem co powiedziec jutro jak padnie pytanie od kiedy moge zaczac :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Długość okresu wypowiedzenia nie wynika z umowy tylko z kodeksu pracy. Po zmianach z 2016 jeśli umowa o pracę trwa krócej niż 6 miesięcy, okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie. Wyliczanie dokładnych dat w tym przypadku wygląda tak:

Momentem rozpoczęcia biegu wypowiedzenia jest pierwsza niedziela występująca po dniu złożenia wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia kończy się po upływie dwóch tygodni kalendarzowych, zatem sobota zawsze jest ostatnim dniem okresu wypowiedzenia. Tydzień jest rozumiany kalendarzowo,