Wpis z mikrobloga

W związku z atakami kilku fanów #dobrazmiana, pozwolę sobie jak wykonawca piosenki o Piastach #koronakrolow na pewne #oswiadczenie.

Nie wiem jak @kompocki jako autor tekstu czy @MarianoaItaliano jako autor video, ale ja nagrałem ten utwór jako całkowicie neutralny. Spodobało mi się to, że tekst nie jest kompletnie anty, nie ma tam jakichś oceniających wersów, nie nawiązuje do poziomu tego serialu czy tym bardziej polityki. Jest w sumie sympatyczny i pozytywny. Tak też myślałem o piosence. Jest to oczywiście parodia, ale nie zjadliwa, atakująca, złośliwa. To są po prostu żarty.

Owszem, serial oceniam jako bardzo słaby, ale absolutnie nie z powodów politycznych i to, kto jest u władzy nie miało dla mnie kompletnie znaczenia. Jest to słaba produkcja z powodów technicznych, aktorskich i każdych innych. Nie ideologicznych. Jeśli już, to szkoda mi, że serial, który miał na celu misję zainteresowania ludzi historią i przybliżenia jej ludziom, jest zrealizowany tak źle, że raczej ośmiesza temat. Ale to nadal nie ma kompletnie NIC do tego, że prezesem jest Kurski.

Ten serial to w pewnym sensie odbicie kondycji naszej kinematografii i naszych mediów. Powstaje sporo ciekawych rzeczy, ale też niestety mnóstwo gniotów. Do tych gniotów przyzwyczajony jest widz i niestety często je łyka, tak jak tutaj. I te gnioty powstają tak samo w TVP, jak i w TVN czy Polsacie. Opcja polityczna czy ideologiczna nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Dlatego jak czytam o jakichś lewackich ocenach, o politycznym spojrzeniu, jak widzę że ktoś mnie wyzywa od lewaków i kodowców z powodu SERIALU TV, to mi słabo.

Polecam wyjąć kija z dupy i przestać patrzeć na cały świat tylko przez pryzmat polityki. Naprawdę.

#swiatwedlugpiastow #serial #piosenka #muzyka #tvp #tvpis #neuropa #4konserwy
  • 18
@jamtojest: Na twitterze, to w ogóle wojenka na temat tego serialu. Niestety polityczna, bo według strony sprzyjającej aktualnej władzy, to ten kto krytykuje to tylko z powodów politycznych. Bo TVP nie lubią, lewacy kraju nienawidzą, nie ma poprawności politycznej itp. To dramat, że nawet o serial toczą się bitwy polsko-polskie. Podczas pierwszego odcinka miałem w głowie spory nt. historyczności "Korony". Obóz "to telenowela, a nie dokument" kontra "Zaniedbania historyczne są haniebne",
@sebastiann: To jest niejako przedłużenie tej linii, że krytyka partii = krytyka Polski. Jak jesteś przeciwko rządowi, to jesteś antypolakiem. Koniec, kropka. Wygrali wybory, to teraz cokolwiek by nie zrobili to musi być dobre a priori. Jeszcze bym w pewien sposób zrozumiał takie podejście do kwestii politycznych (chociaż tego absolutnie nie podzielam), ale jak widzę że to się przenosi na kwestie produkcji telewizyjnych czy jakichś decyzji typu jaką drogę zbudować, to
@jamtojest:

W związku z atakami kilku fanów #dobrazmiana


Nie przejmuj się

Ten serial to w pewnym sensie odbicie kondycji naszej kinematografii


Mam odmienne zdanie. Ostatnio powstaje wiele bardzo dobrych polskich filmów, które akurat nie są emitowane w #tvpis. Np. Cicha noc, Najlepszy lub seriali: Wataha, Belfer (sezon 1)

Jak jesteś przeciwko rządowi, to jesteś antypolakiem. Koniec, kropka. Wygrali wybory, to teraz cokolwiek by nie zrobili to musi być dobre a
@Xianist: Ja tak nie myślę, tylko mówię że w pewien sposób rozumiem, jeśli ktoś jest politycznym psychofanem. Dokąd dotyczy kwestii politycznych jest to "tylko" polityczny fanatyzm, ale jeśli rozlewa się na wszystkie sfery życia, to już poważny problem psychiczny.

Absolutnie ludzie mają nie tylko prawo, ale i obowiązek krytykować rząd, jeśli robi źle. Nawet jeśli się ten rząd popiera w większości przypadków. Ale do psychoprawactwa to nie dotrze nigdy.