Wpis z mikrobloga

Pytanie orientacyjne: ile realnie może oszczędzić miesięcznie Polak na #emigracja w #anglia czy gdziekolwiek w #uk? Angielski C1+, rosyjski też, doświadczenie w pracach biurowych, ale mogłabym pracować wszędzie, gdziekolwiek przyjmą. Zakładam możliwie minimalne wydatki.
  • 42
  • Odpowiedz
@happyloverboy: Brzmi obiecująco, ale ja nie znam nawet realnych płac. Myślałam, że może jakaś praca w recepcji + obojętnie co w weekendy. Można wtedy z 500 funtów?
@Niestabilny: Dzięki za info. Absolutnie mnie to nie interesowało.
  • Odpowiedz
@happyloverboy: Wyżywić się za 150 zł tygodniowo to ja w Polsce nie daję rady :D A jak wyglądają ceny pokoi dwuosobowych? Cena razy 2? Uważasz, że warto teraz robić sobie taki gap year od życia tylko pod kątem zaoszczędzenia hajsu?
  • Odpowiedz
@Boczka: prawda jest taka, że to ile zaoszczędzisz zależy od tego jak wiele jesteś sobie w stanie odmówić i co to dla ciebie sa akceptowalne warunki zamieszkania.
Możesz mieszkać na pokoju w 5 osób i jeść najtańsze pulpety z puszki i oszczędzisz wiele. Możesz żyć jak człowiek we własnym mieszkaniu i jeść jak człowiek i nie oszczędzić nic
  • Odpowiedz
@happyloverboy: No to tanio. O powrót się nie martwię, bo chodzi tylko i wyłącznie o kasę, która jest mi potrzebna na dany cel w Polsce.
@Niestabilny: Pytając o REALNE możliwości OSZCZĘDZENIA raczej łatwo się domyślić, że nie planowałam mieszkać w śmietniku i głodować ani też wydawać kasę na zbędne przyjemności, skoro mam tam wyłącznie OSZCZĘDZIĆ. Zanim znowu postanowisz odpisać, przefiltruj oczywiste oczywistości przez temat wpisu.
  • Odpowiedz
@happyloverboy: Jadę z myślą o kilkumiesięcznym pobycie. Jasna wskazówka, że kasa i wracam. Co mi daje info o twoim mortgage? Ja wiem, że są ludzie emigrujący na stałe, którzy zmieniają po prostu miejsce do życia na lepsze. I wiem, że są też tacy, którzy zarabiają za granicą na rodzinę w Polsce albo chcą zarobić i wrócić z kasą do kraju. Logiczne, że należę do drugiej grupy.
  • Odpowiedz