Wpis z mikrobloga

Mam takie przemyślenia odnosnie lekarzy (bo juz nie tylko rezydenci żądają podwyzki, ale rownirz specjalisci). Podwyzki są ogromne, wiec i kasa szpitala bedzie ciągnięta w dół.
Mam wrazenie ze ile by nie przeznaczyc pieniedzy na S.Z.to oni to pochłona jak gabka a efektu pozytywnego dla pacjentów nie bedzie.
#rezydenci #lekarz #neuropa #4konserwy
  • 14
  • Odpowiedz
@bnchx zakładając, że weźmie te 3000zł to przy moich zarobkach (jako pracownik fizyczny, który wszystkiego uczył się już zarabiając) trochę mało. Zarabiam mniej od takiego lekarza, ale to chyba 6 lat studiów i odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie powoduje, że lekarze tak się cenią.
  • Odpowiedz
@mustafas00 problem wynika miedzy innymi z niewydolności systemu gdzie walczy sie o każdy grosz z NFZ. Co rusz jest jakaś operacja gdzie trzeba leżeć w łóżku jeden dzień, a karzą ci zostać w szpitalu 3 dni bo inaczej nie dostaną refundacji. Sztucznie wymusza się więcej pieniędzy a cierpią na tym zwykli lekarze, rezydenci i pacjenci. Za to zarabiają dyrektorzy placówek, i kolesiostwo wokół nich.
  • Odpowiedz
@WinoGrzybowe: A tam gdzie oferują znacznie więcej zazwyczaj nikt nie chce pracować z zupełnie innych powodów niż finansowe. Np. można bardzo lubić swoje prawo wykonywania zawodu :]

Zarabiam mniej od takiego lekarza, ale to chyba 6 lat studiów i odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie powoduje, że tak się cenią.


Kolega napisał o specjalistach, których wyprodukowanie trwa ok. 12 lat. (6 lat studiów + 13 miesięczny staż podyplomowy + specjalizacja 4-6
  • Odpowiedz
@Kerrigan i dlatego ja jako zwykły pracownik fizyczny potrafię ich zrozumieć. #!$%@?ą mnie wsród moich znajomych ludzie narzekający na kogoś tylko dlatego, że zarabia pare stów więcej. Ehh ta ludzka zazdrość ()
  • Odpowiedz