Wpis z mikrobloga

Muszę się wyżalić w internecie, bo nie wytrzymię zaraz.
Kupiłem bilet na PKP IC. Lata pociągiem nie jechałem, myślę, będzie fajnie. Pech chciał, że najbardziej pasuje mi bezpośredni pociąg z Rzeszowa do Gdyni. Z Rzeszowa do Gdyni.

Z RZESZOWA DO GDYNI !!!
Odjazd 5 rano. Wagonów z 7 (około, nie liczyłem; siedzę w numerze wagonu 16 ale to pewnie nic nie znaczy). Ludzi z 40.
#!$%@? pusty pociąg przez całą Polskę.

Ale ja nie o tym. No więc żyjemy w 21 wieku i wczoraj na kiblu kupiłem sobie bilety na pociąg, normalka. Wpisało się inne imię, olałem to, pełna stawka zapłacona, żadnych zniżek. A w pociągu kierownik (nie tylko pani kontroler, kierownik pociągu!) mówi że bilet jest nieważny i mam kupić drugi xd Ze on mi załatwi, że przez PayU oddadzą mi pełna kwotę, a ja teraz tylko im im zabekcyluje za kolejny bilet xD Chciałem robić afere, ale i tak by to nic nie dało. Wyśmiałem ich i po półtorej godzinie pani kontrolerka ( w trakcie pisania tego) bez słowa oddała mi wydrukowany ebilet.
Jak się z nich śmiałem to podpytywałem: czy wy to mówicie serio? Specjalnie robicie mi na złość, czy traktujecie to jako obowiązek w pracy? Widzicie absurd tej sytuacji? Zdajecie sobie sprawę, że zapłaciłem wam 100% biletu, żebyście mieli pracę w pociągu widmo, a wy o 5 rano przez półtora godziny teujecie mi dupę?
Jedyna odpowiedź to: nie zgadza się dowód z biletem! - tacy cudzie mają odpowiedzialne zajęcia, ehhhh.....

##!$%@? #zalesie #pkp #rzeszow (nie spytałem, ale ich głupota musi z tamtad pochodzić)

Ps. Pożyczcie długopis. Prawie nim na kartce imię i im zaniosę, ciekawe co powiedzą xD
  • 202
  • Odpowiedz
@Leber88 Ja #!$%@?, w encyklopedii dla dzieci wyczytałeś te rewelacje? Mieszkam na Podkarpaciu od urodzenia czyli jakby nie było 21 lat, o ile ogólnie też uważam, że ludzie tutaj są #!$%@? o tyle to co piszesz to w ogóle jest wzięte totalnie z dupy. W życiu nie spotkałem się z tym żeby ktos z Podkarpacia uważał się za lepszego (w przeciwieństwie do warszawiaków). Razem z ojcem prowadzimy biznes i też nie przypominam
  • Odpowiedz
@Fidelis: Nie musi być internetów między Piździejowie Małym a Piździejowie Wielkim. Jak pociąg będzie na stacji to czytnik złapie sygnał, i ściągnie listę biletów zarezerwowanych dokładnie tylko na ten przejazd. Czyli:
a)Bilet został kupiony i został zeskanowany 1:1 OK
b)Bilet został kupiony i został zeskanowany 2x nie OK lewy bilet
c)Biletu nie ma w bazie więc komuś #!$%@?ły się pociągi
  • Odpowiedz
@Sebeq92: debilem nie jestem, narzekać lubię, bo jestem Polakiem :)

Kilku pionowych Mirków się znajdzie, ale większość reprezentuje poziom. Grubo poniżej normalności.

Pozdro i miłego dnia. Oby nikt Ciebie nie oceniał ;)
  • Odpowiedz
@Trismagist: paaanie, NIEDASIE przecież takiego czegoś zrobić a poza tym nie ma przepisu!!!111oneoneone

Ciekawe swoją drogą kiedy i gdzie ludzie nabierają tego rodzaju urzędnictwa, taki dziwny sposób myślenia i przyzwyczajenie do bylejakości, bo nie wierzę że tak mają od urodzenia.
  • Odpowiedz
Ja miałem wpisane zdrobnienie imiona i już chciał mnie jakiś młody idiota z pociągu wyprowadzić ale mu nie wyszło i jakoś dojechalem
  • Odpowiedz
@Trismagist Ale przeciez na biletach IC generuje się QR kod.
@nielubiejerzy Nie wiem jaka trzeba być amebą żeby "pomylić sie" wpisując imie.
Przy zakupie biletu przecież dwukrotnie pytają Cię o dane. Najpierw sam je wprowadzasz, potem dodatkowo potwierdzasz. Średnio rozgarniety gimnazjalista poradziłby sobie
  • Odpowiedz
@Agemaker: Największym problemem Podkarpacia jest mentalność ludzi. Proszę, nie mieszaj tego z wojna polityczna.

O ile mogę się zgodzić z Twoim wpisem, o tyle z "na Podkarpaciu jeździ się z porządku" to poleciałeś ;)
  • Odpowiedz
@Trismagist: nie bez przyczyny podałem przykład CMK, na całej długości jest problem z internetem, bo nie ma nadajników pomiędzy lasami i polami, pociąg między Krakowem a Warszawą zatrzymuje się na jednej stacji, gdzie często też nie ma internetu.
  • Odpowiedz
@weglowy W Tarnowie na ten przykład byłem do spowiedzi przedślubnej w Klasztorze. Wiesz mi, tylko tam byłem świadkiem jak ludzi wpychają się do kolejki do spowiedzi. Kręcą się, przesiadają, spacerują i myk :-) Co się uśmiałem to moje, jak w zoo :-)
Za to klasztor bardzo ładny i polecam sklep z sukniami ślubnymi Miss Cherrie. Dziewczyny profesjonalnie doradzają i mają bardzo tanie suknie Justina Alexandra :-)
  • Odpowiedz
@1519868: Tobie aż odpowiem. Czy nie korzystasz z auto uzupełniania danych do formularza, kiedy coś kupujesz? Ja korzystam, adresów zapisanych mam kilka, bo zamawiam nie tylko sobie. Bilet miałem dostać na skrzynkę e-mail, a nie poczta, więc olałem dane jakie się wkleiła. Na farcie były to dane brata, to chociaż nazwisko się zgadza.

Czy dalej w Waszych oczach jestem debilem?
  • Odpowiedz
@Trismagist: niekoniecznie. Na lewym bilecie mogła jechać ta pierwsza osoba. Jak ją teraz znaleźć? Od razu uprzedzę, że nie zmusisz ludzi do siadania zawsze na swoich miejscach. To nie jest taki banalny problem.
  • Odpowiedz
@unicycle-qxy Moja subiektywna opinia, nie chciałem urazić.
Ostatnio byłem nawet na weselu w tamtym regionie. Żeby nie było, nie trolluje, widziałem jak jeden facet wyrwał jakiejś lasce półmisek z mięsem, bo koniecznie chciał jakieś tam zjeść :-) Wszędzie są różne kwiatki, ale tego się nie spodziewałem :-)
  • Odpowiedz