Wpis z mikrobloga

Mireczki, druk FDM z materiału PLA. Tak wyglądają powierzchnie które powinny się opierać na supportach (inaczej się nie dało ze względu na kształt). Pierwsza wersja nad supportami to tragedia. Jaka w tym przyczyna? Podpory zbyt niskie? zbyt rzadkie? Miałem ograniczony czas na wydruk więc zmniejszałem wypełnienie do granic możliwości

#druk3d #pytanie #pomocy #pla #fdm
KisielBB - Mireczki, druk FDM z materiału PLA. Tak wyglądają powierzchnie które powin...

źródło: comment_ClLHfDh1PwhgHpaWVoVa0wO3KPvvA2bU.jpg

Pobierz
  • 11
@KisielBB: mnie to wygląda na problemy z podawaniem - zauważ że (obojętnie czy w powietrzu czy normalnie) ścieżki mają nierównomierną grubość - tak jakby ci extruder przeskakiwał, był źle skalibrowany/ustawiony, lub dysza się zapychała, lub nie wyrabiał przy tej prędkości podawania
@hrumque wszystkie ścieżki które tu widzisz były w powietrzu (szerszy widok - picrel)

@przepraszamczytenloginjestwolny jw. + reszta modelu jest wykonana w stopniu zadowalającym.

@AtomowaFoka wypełnienie ma wpływ na warstwy zew.? Prędkość i wysokość warstwy do zmiany w całym wydruku czy tylko tych feralnych powierzchni?
W sumie mogłem się nad tym mocniej zastanowić, bo ta prześwitująca część ma tylko 2mm
KisielBB - @hrumque wszystkie ścieżki które tu widzisz były w powietrzu (szerszy wido...

źródło: comment_uQ4AgMQAg7jzmp1pzFP1nZ8HIHWUXdKw.jpg

Pobierz
@KisielBB wypełnienie nie ma tak kolosalnego znaczenia, trzeba zmniejszyć prędkość wydruku głównie, wtedy ekstruder ma więcej czasu na aplikacje filamentu. Gęste wypełnienie sprawia, że warstwa zewnętrzna mniej czasu spędza w powietrzu przez co trochę lepiej się układa. (miałem podobne efekty jak chciałem coś bardzo szybko wydrukować, ustawiłem wtedy bardzo dużą wysokość warstwy i miałem podobne efekty jak ty.) Druk 3D to powolny proces, nie ma co przyspieszać bo później musimy drukować jeszcze
@przepraszamczytenloginjestwolny otuline to dwie ścieżki, top to dwie warstwy, bottom na tej wysokości modelu to chyba jedna warstwa - to mogło być powodem tego błędu
@AtomowaFoka nie wiem czy się rozumiemy. Warstwy które widzimy na zajęciach były w trakcie wydruku od spodu, więc leżały na supportach. Chyba że chodziło Ci o gęstość podpór. Następnym razem jak się zajmę takim czymś to na pewno zmniejsze wysokość warstwy na takie newralgiczne miejsca i prędkość
@KisielBB: Wygląda to tak jakby filament nie miał do czego się przyczepić. Zamiast złapać kilka podpór po okręgu, łapie pierwszy, pomija kilka następnych i łapie któryś z kolei. To powoduje, że powstają linie proste zamiast łuków. Tak jak zauważyłeś albo podpory za rzadko albo za niskie.