Wpis z mikrobloga

Wczoraj mialem pierwsze jazdy i instruktor sie mnie pyta przy ilu obrotach zmienia sie biegi, ja w ciężkim szoku i chcialem powiedziec, że gdy wskaźnik zbliża sie do szóstki, przynajmniej tak bylo jak grałem w różne gierki wyscigowe. Ale na szczescie tego nie powiedzialem i odpowiedzialem tylko nwm. No to instruktor mi gada, że przy 2k max 2,6k obrotach. Ja tak w myślach jak 2k? Przecież w grach bylo 6k i teraz moje pytanie do was, ktos mi to jakos wytlumaczy? Czemu w grach 6k a normalnie 2k?
#samochody #prawojazdy
  • 68
@Anty_Chryst: To czego wymagają na egzaminie, nie ma się nijak do jazdy potem w relanym życiu, oni w tych przepisach nie odróżniają chyba nawet że silnik może być o zapłonie zamoczynnym (diesel) lub iskrowym (beznyna) gdzie te wartości predkosci obrotowej powinny być różne w myśl tej ekojazdy czy co tam teraz wymyślili. Oczywiście na kursie i egzaminie rób tak jak każą, ale wiedz że potem i tak będziesz jeżdził tak jak
@Greater_Manchester_bus_route_58: a swoją drogą ciekawe, czy teraz na kursach uczą tego w praktyce - ja klika lat temu miałem wjazd tego typu na drogę z ograniczeniem do 70 km/h i to na jednej z pierwszych godzin jazdy (śmierć w oczach i te sprawy), ale na szczęście instruktor mi przynajmniej teoretycznie wyjaśnił, że nie ma się co zastanawiać, tylko cisnąć, żeby wyrównać prędkości.