Wpis z mikrobloga

Wczoraj mialem pierwsze jazdy i instruktor sie mnie pyta przy ilu obrotach zmienia sie biegi, ja w ciężkim szoku i chcialem powiedziec, że gdy wskaźnik zbliża sie do szóstki, przynajmniej tak bylo jak grałem w różne gierki wyscigowe. Ale na szczescie tego nie powiedzialem i odpowiedzialem tylko nwm. No to instruktor mi gada, że przy 2k max 2,6k obrotach. Ja tak w myślach jak 2k? Przecież w grach bylo 6k i teraz moje pytanie do was, ktos mi to jakos wytlumaczy? Czemu w grach 6k a normalnie 2k?
#samochody #prawojazdy
  • 68
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: Bo olej jest zimny, na zimnym to tylko 6k, bo wtedy olej lepiej się grzeje. Po chwili zapali się taka konewka na desce rozdzielczej, będzie świeciła na czerwono, to znak, że jest okej i można jechać dalej. Szerokości towarzyszu.
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst: To czego wymagają na egzaminie, nie ma się nijak do jazdy potem w relanym życiu, oni w tych przepisach nie odróżniają chyba nawet że silnik może być o zapłonie zamoczynnym (diesel) lub iskrowym (beznyna) gdzie te wartości predkosci obrotowej powinny być różne w myśl tej ekojazdy czy co tam teraz wymyślili. Oczywiście na kursie i egzaminie rób tak jak każą, ale wiedz że potem i tak będziesz jeżdził tak jak
  • Odpowiedz
@Greater_Manchester_bus_route_58: jeszcze najgorzej, jak taki jedzie przed Tobą (w sensie obaj wjeżdżacie na autostradę). Masakra - wolę zostawić sobie za nim większy dystans, żeby we właściwym momencie przycisnąć i rozpędzić się do prędkości autostradowej, bo boję się że niektórzy się wręcz zatrzymają na końcu rozbiegówki...
  • Odpowiedz
@Greater_Manchester_bus_route_58: a swoją drogą ciekawe, czy teraz na kursach uczą tego w praktyce - ja klika lat temu miałem wjazd tego typu na drogę z ograniczeniem do 70 km/h i to na jednej z pierwszych godzin jazdy (śmierć w oczach i te sprawy), ale na szczęście instruktor mi przynajmniej teoretycznie wyjaśnił, że nie ma się co zastanawiać, tylko cisnąć, żeby wyrównać prędkości.
  • Odpowiedz