Wpis z mikrobloga

Wczoraj mialem pierwsze jazdy i instruktor sie mnie pyta przy ilu obrotach zmienia sie biegi, ja w ciężkim szoku i chcialem powiedziec, że gdy wskaźnik zbliża sie do szóstki, przynajmniej tak bylo jak grałem w różne gierki wyscigowe. Ale na szczescie tego nie powiedzialem i odpowiedzialem tylko nwm. No to instruktor mi gada, że przy 2k max 2,6k obrotach. Ja tak w myślach jak 2k? Przecież w grach bylo 6k i teraz moje pytanie do was, ktos mi to jakos wytlumaczy? Czemu w grach 6k a normalnie 2k?
#samochody #prawojazdy
  • 68
  • Odpowiedz
  • 3
@Anty_Chryst auta z 1.0 silnikiem bez turba od 2.6 dopiero się wkręcają, a nauce oczywiście że do hurrrr durrrr maks 2.6 i chu.... Każdy Ci to powie, że elka a jazda już z prawkiem to prawie dwie skrajności. Dużo, o ile nie większości zachowań na drodze nauczysz się sam, mówię z całkowitą powagą :) powodzonka na egzaminie cumplu ()
  • Odpowiedz
każdy samochód ma optymalne spalanie tylko przy jednych obrotach czy prędkości na każdym biegu


@Greater_Manchester_bus_route_58: Spalanie na każdym biegu jest proporcjonalne do obrotów silnika. Ten punkt optymalnego spalania o którym mówisz dotyczy stosunku osiąganej mocy do zużywanego paliwa, a nie samego zużycia w ogóle. Innymi słowy szybsze przyspieszenie i dalsza jazda na niskich obrotach może być wydajniejsza od przyspieszania przez dłuższą chwilę na średnich obrotach, ale nie jest prawdą to co
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst:
Zależy od silnika diesel/benzyna, normalny/wysokoobrotowy.
Dieslami kiedy deptałem kręciłem góra do 3.5-3.8k później już mocy brakowało, w zwykłej benzynie około 4.5-5k, w wysokoobrotowych do około 6.5-6.8k. Z tym,że to są górne granice, przy normalnej jeździe zwykle utrzymuje około 1.8k-2.2k i biegi zmieniałam w okolicach 3k (jeśli nie potrzebuje mocy). Nie kręci się też wysoko żadnego auta na zimno!
Większość aut poniżej 1.8k i próbie przyspieszenia szarpie (czuć, że silnik nie
  • Odpowiedz
@Anty_Chryst:
W grach jeździsz samochodami z silnikami benzynowymi, które ZAZWYCZAJ maksymalną moc osiągają na dużych obrotach np. 6k, więc żeby to jechało trzeba utrzymywać wysokie obroty.

[inaczej jest w silnikach disla, posiadają one turbosprężarki dzięki którym mają moc już od niskich obrotów np. 2k
Oczywiście są też silniki benzynowe z turbosprężarki/kompresorami itp. ITD.]
Więcej informacji znajdziesz na Wikipedii

A w (elce) uczą cię zdać a nie jeździć, więc musisz zmieniać te
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter wiem czym jest gaz, nie wiedzialem dlaczego trzeba tak szybko biegi zmieniac itd.
Ogolnie malo się interesowalem samochodami i jak działają, nawet o prawku nie myślałem tak szybko, dopiero za kilka lat gdy skończę szkole i zacznę zarabiać no ale moja rodzinka w czasie urodzin powiedziala mi, że za kilka dni zaczynam zajęcia :p
  • Odpowiedz