Wpis z mikrobloga

Moi drodzy mircy, Porozumienie Rezydentów podpisało kapitulację. Nie dajcie się zwieść nazwie dokumentu, mówiącej o porozumieniu. Jest to jawna, zwykła, ordynarna kapitulacja. Pudrowania trupa ciąg dalszy.

2 ŚREDNIE KRAJOWE DLA REZYDENTA, 3 DLA SPECJALISTY, 6,8 % PKB w trzy lata!!!!

Co wyszło? xD

6 % PKB w 2024 roku.
Mniej niż jedna średnia krajowa dla rezydenta, ~półtorej średniej krajowej dla specjalisty JEŻELI ten podpisze zakaz konkurencji. Oczywiście bez waloryzacji corocznej, czyli tak naprawdę stoimy w miejscu, bo zanim wejdzie to inflacja pożre różnicę.
Dodatkowo możliwość założenia sobie kagańca za całe 100 euro miesięcznie!!!

Do tego zakończenie akcji opt-out i apel do lekarzy, żeby podpisywali od nowa, a do 2028 roku, DĄŻENIE do wyeliminowania takiej klauzyli xDDDDD

Do medyków:


Resztę pomijam, doczytać można tutaj. Są też pozytywne aspekty jak 6 dni urlopu szkoleniowego czy obietnica cyfryzacji, natomiast jest to tylko i wyłącznie pusta fraza na kartce papieru, bez jakiegokolwiek konkretu. Już nie mówiąc, że powinno to być w domyśle już od dawna, bez jakichkolwiek akcji protestacyjnych.

Wiązałem z tym olbrzymie nadzieje, widać niepotrzebnie. Chcę zostać po studiach w Polsce, ale widzę, że nie będzie mi to dane. Rachunek zysków i strat jest bezlitosny. Pozdrawiam i zdrowia życzę, przyda się.

#medycyna #mlodysumcontent
mlodysum - Moi drodzy mircy, Porozumienie Rezydentów podpisało kapitulację. Nie dajci...

źródło: comment_Q7Hc9WF0TAu0ny3lI6IRLE76f9MHRa7P.jpg

Pobierz
  • 6
@mlodysum:

Co do wynagrodzenia to nie jest do końca tak, realizowane zostaną podwyżki Radziwiłła , czyli mniej wiecej 1.05 średniej krajowej dla rezydenta i 1.26 dla specjalistów. Tutaj wchodzą już przepisy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu I ona będzie to waloryzować.

Prośba o powrót do pracy na opt-oucie wynikła ze strony rządu, to zagrywka polityczna.

Całe porozumienie jest pełne ogólników i "przepisów", które mogą być sprawnie doprecyzowane mało przyjemnymi dla pracowników rozporządzeniami.
Bo skoro można przez kilka lat zaoszczędzić i płacić mniej, to czemu by tego nie zrobić? ;)
Przeskok nastąpi dopiero 1 stycznia 2020 roku.

A tak serio to chodzi o wyrównanie pozostałych niepriorytetowych dziedzin medycyny nieujętych w tabelce z podwyżkami Radziwiłła, dostawali 3429, teraz będą dostawać 4000 zł.