Wpis z mikrobloga

@m4kb0l: to poczekaj 1-2 lata. patrzac na to co zaczyna sie dziac na amerykanskiej gieldzie smiem twierdzic, ze za rok max 2 bedzie kolejny kryzys. ludzie zaczna wylatywac z roboty, sporo osob zacznie miec problem ze splacaniem rat. komornicy, sprzedaz zadluzonych mieszkan, trudniej o kredyty i nagle bedzie podaz mieszkan, a nie bedzie popytu wiec ceny spadna. problem jest taki, ze przez te 2 lata duzo interesujacych dzialek zostanie wyprzedanych i
  • Odpowiedz
@damw: Taaa czytałem na wykopie takie teorie 5 lat temu :). Nigdy nie wiadomo kiedy to jebnie a czekać w nieskończoność to też się nie da. Inna sprawa, ekspertem nie jestem, ale patrząc po cenach nieruchomości to nosi to trochę miano bańki
  • Odpowiedz
@m4kb0l: ludzie kupują bo mieszkania przynoszą większy zysk z najmu niż lokaty w bankach, jak myślisz o wynajmie dla osób pracujących to porozglądaj się za czerwonym prądnikiem/olszą i okolicami (cenowo to nie grzegórzki które są mega drogie, a nie jest też w sumie tak daleko do centrum), sporo tam się buduje biurowców ;), a i też łatwo o wynajem dla studentów ueku, ur i polibudy
  • Odpowiedz
@kone: Nie przesadzaj z tymi cenami - mieszkanie z twojego linku na Orlińskiego za 9.5k jest wykończone, to co innego niż standard mieszkania deweloperskiego. Dla przykładu mieszkania w art city (Grzegórzki, obok al. Pokoju) kosztują ok 7.5k za m2 a lokalizacja nieporównywalnie lepsza niż Orlińskiego/Avia.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: z ciekawości - mniej więcej jaka to dobra lokalizacja dla Ciebie? Zacząłeś już porządnie szukać, czy tylko trochę rozglądasz się na rynku mieszkaniowym?

Ja już jestem po. Pomijając to, że chciałbym mieszkać na Paulińskiej/Skawińskiej, to dla mnie taką fajną lokalizacją byłoby Stare Podgórze, Zabłocie, zachodnie Grzegórzki, okolice Lubicz/Rakowickiej, stare Dębniki, Salwator lub stara/zielona część Krowodrzy. Znaleźć tam coś poniżej 10k za m2 rzeczywiście trudno. Jeszcze parę lat temu znajomy kupił
  • Odpowiedz
@lemo: Bardziej wstępnie ale też nie jestem całkiem zielony. Prawie od roku obserwuję powstające inwestycje. Interesują mnie okolice Bronowic Małych, Rakowic/Dąbie (w bliskim sąsiedztwie tramwaju ale rozsądnie daleko od Tauron Areny) - to tak realnie. Fajnie byłby Salwator, Dębniki ale nie łudzę się, że kupię coś w cenie 10k - 12k nowego. Na Zabłociu dużo się buduje ale niestety powstał tam straszny nieład architektoniczny i już bym nie chciał choć lokalizacja
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Jak jesteś na etapie konkretnego szukania, to polecam krakowski wątek na skyscrapercity. Z tego co pamiętam to czasem pojawia się info o nowej inwestycji na https://www.facebook.com/BudujeSie, możesz też obserwować na FB strony znanych deweloperów - np. Atal budował całkiem fajne bloki. Pewnie https://rynekpierwotny.pl już znasz, mi pomógł przy wstępnym szukaniu inwestycji i wyrobieniu sobie pojęcia o cenach w danej okolicy.

Z ciekawych historii o schodzeniu mieszkań na pniu - inwestycja
  • Odpowiedz
@m4kb0l: Widok na cmentarz, rzeczywiście nie jest typowy, ale z drugiej strony jak widok jest z wyższego piętra to cmentarz wygląda prawie jak park, no i cmentarza nie zabudują. Z dwojga złego wolałbym taki widok na cmentarz (szczególnie starą część rakowickiego) niż na okna sąsiada :-)

Anyway, powodzenia w szukaniu :-)
  • Odpowiedz
inwestycja miastologii


@lemo: A tego dewelopera akurat nie znałem. Będę się przyglądał.

wolałbym taki widok na cmentarz


@lemo: No bez jaj. Mieszkanie za 10k za metr i mieszkać koło cmentarza... to już wolałbym z widokiem na dziedziniec.

@jempierozki: Deweloper chyba Bryksy
  • Odpowiedz
@m4kb0l: steam park? lokalizacyjnie ok, z ewentualnym wynajmem w późniejszym czasie też nie powinno być problemów bo blisko jest uek, aczkolwiek cenowo to już zaczyna się kosmos, ale wiem że lokalizacja robi swoje
  • Odpowiedz
@jempierozki: Na to wygląda - Steam Park. Budynek wydaje się naprawdę spoko, zdecydowanie powyżej średniej Krakowskiej. Lokalizacja też dobra i dużo się w okolicy nie wybuduje, a sporo się odnawia/rewitalizuje co też jest na plus... no ale jest widok na cmentarz, rzeczywiście nie każdemu by to pasowało.
  • Odpowiedz
@m4kb0l: miastologia jest ciekawa jeśli chodzi o filozofię projektowania mieszkań, wywodzącą się z ich koncepcji życia w mieście - https://www.youtube.com/watch?v=k6Lg2_fEVz8. Z racji na swoje niszowe podejście do budowania/projektowania i ogólnie małą skalę inwestycji trudno Ci będzie coś u nich znaleźć - mieszkania na Dąbrowskiego się sprzedały, to co zostało to bardziej odległe lokalizacje (dość dobrze skomunikowane).
  • Odpowiedz