Wpis z mikrobloga

@lemo: 7,5? Chyba za duże metraże. Mały metraż okolice 40-45m2 to koszt ponad 8tys zł.
Poza tym co tu jest wykończone? Płytki, parkiet i pomalowane ściany? Strasznie dużo...a cena w stosunku do stanu deweloperskiego to x2. I to nie jest jedyne mieszkanie na tym osiedlu ktore ma takie absurdalne ceny.
@lemo: Wiem, zaglądałem na stronę. Będę czekać na nowe inwestycje jeśli pojawią się wkrótce (bo też nie w nieskończoność).
@jempierozki: Novum to już zupełnie stara inwestycja i nawet nie przeglądam dostępnych mieszkań bo pewnie zostały te najgorsze albo jakieś duże w dziwnych miejscach.
@m4kb0l: w bronowicach to jeszcze możesz popatrzeć na mieszkaj w mieście, aczkolwiek lokalizacyjnie zaczyna sie tam już koniec świata a i pierwsze etapy były blisko torów, także nie wiem jak będzie tam z hałasem w kolejnych
novum leci z kolejnym etapem, aczkolwiek zostały w większości mieszkania na parterze
@kone: dlatego mówiłem że jednak jak na tamtą lokalizacje to troszke dużo, bo w stanie deweloperskim ceny zaczynały się bodaj od 5k
@kone: a ja mówie że jest to dlatego troche drożej bo jest wykończone, aczkolwiek zaznaczam że to nie powinno jednak kosztować 9k za metr w takiej dzielnicy, ceny są tak wywindowane bo jest popyt

@m4kb0l: aha i z takich już zakupowych rzeczy to jeszcze dobrze wiedzieć czy masz użytkowanie wieczyste gruntu, czy własność (na użytkowaniu wieczystym jest budowana teraz większość budynków)
@m4kb0l: poszukaj lepiej na wtórnym czegoś budowanego na początku wieku... w miarę dobre lokalizacje dają cenę 5-6 tysięcy za metr przy całkiem znośnej jakości mieszkania (budynku) i niewielkiej patologii u sąsiadów
@yourij: Spoko pomysł. Problem w tym, że może nie być garażu w "zestawie" a:

Nowe inwestycje interesują mnie ze względu na parking podziemny który jest dla mnie prawie must


ceny mieszkań są tak wywindowane aktualnie w Krakowie że szkoda gadać

@kone: O tego zaczął się mój wpis :).

@jempierozki: Słyszałem o tym ale nie pamiętam jaka jest różnica. Skoro większość jest na wieczystym to i tak pewnie nie będzie
@m4kb0l: no to faktycznie może być problem... mnie to nie dotyczyło, bo auta niezmiernie rzadko używam i nie musi być garażowane... ale takie budynki miewają (jak u mnie na przyklad) garaże podziemne i jest szansa na dokupienie czy tam najem po jakimś czasie.
@m4kb0l: są takie co kupujesz z własnością, ale zazwyczaj jest to po prostu budowane na działkach kupionych od prywatnych osób, a nie po fabrykach, wszystko wiąże się z opłatami no i też wydaje mi się że w przypadku własności masz większe prawa związane z użytkowaniem, ale to juz kogoś bardziej obeznanego w tych kwestiach musiałbyś zapytać, ogólnie wiadomo że lepiej właność, ale użytkowanie wieczyste też jakieś super złe nie jest

@
moda na garaże w blokach zaczęła się chyba jakoś około 2000 roku


@jempierozki: możliwe, u mnie są a mój budynek postawili chyba w '99 roku.
Personalnie uważam, że lepiej wtedy się budowało osiedla...
Przez zwrot "Steam park". Też się obecnie rozglądam, chociaż niestety nie 15k here.. I tak zapytałem z ciekawości, ale jak po ponad roku na "15k" dalej u Ciebie bez zmian to spisuje się chyba na straty i zaczynam ziemianki szukać
@cebula12klocuch13: raczej kwestia tego ze jestem zbyt wybredny i za mało czasu poświęcam na szukanie. Raz otarłem się o kupno ale niestety ktoś mnie uprzedził - zdecydowali się w kilka godzin od dodania ogłoszenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)