Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie wagę kuchenną, to z niej korzystam. Zdjęcie nie wygląda tak efektownie, jak słynne zdjęcia kostek cukru przy napojach typu cola, ale z drugiej strony jedząc połowę tej "surówki", zjadasz jednocześnie niepłaską łyżkę stołową cukru.

A w smaku jest przesadnie słodka.

Ja nie twierdzę, że oni tam tyle cukru dosypali, bo pewnie celowo korzystają ze słodszych odmian warzyw, podobnie jak producenci soków 100% również wybierają najsłodsze owoce, ale tyle tego cukru tam jest.

Nie polecam.

#jedzzwykopem #dieta
Mordeusz - Kupiłem sobie wagę kuchenną, to z niej korzystam. Zdjęcie nie wygląda tak ...

źródło: comment_xnBCAmge1WhgznAD9EOIaFjRBTqQAjvy.jpg

Pobierz
  • 11
@Mordeusz: Jeśli chodzi o smak, to fakt, tyle cukru tam jest, ale jeśli chodzi o chemię, to nie do końca, bo naturalnie w warzywach występują różne rodzaje cukrów, proste i złożone o różnym stopniu "wpływu" na człowieka, nie można wprost powiedzieć, że w surowce jest ekwiwalent 31gram sacharozy
A skład sprawdzałeś? Wiesz, że np. buraki są słodsze niż wiele owoców


@4833478: Tak, kapusta biała 75%, marchew 3%, cebula 3%, kolejnym składnikiem jest cukier.

jeden banan ma prawie tyle samo cukru, co tutaj pokazałeś


@matti05: Nie widzę związku, banany często są słodkie, po surówce spodziewałem się czegoś innego.

I mam porównanie, surówki z podobnych warzyw np. w restauracjach nie są aż tak dosładzane.

Nie wpadłbym na zrobienie takiego porównania,