Wpis z mikrobloga

@RRybak: Dlaczego nie Canon? Mam i nie narzekam. Pierwsza drukarka Canona wytrzymała 8 lat i była ciągle w użyciu. Drugą mam 2 lata i żadnych problemów.

Drukarek HP też nie polecam.
  • Odpowiedz
@Telofaza: sęk w tym, że się nie kalkuluje - raz, że przyzwoicie drukujący w kolorze laser jest drogi (te tańsze są zazwyczaj czarnobiałe) dwa, że pojedynczy toner danego koloru wystarcza na ileśtam tysięcy stron, tylko, że jak skończą się tonery startowe (które są zazwyczaj mniejsze niż połowa normalnego), to wydasz, na przykład, 800zł na nowe. Nie powiem, pewnie same startowe wystarczą na dłuuugo, ale czy jest sens? Co innego, jak drukujesz
  • Odpowiedz
@Telofaza: sugerować się eksploatacją urządzenia oraz opiniami innych użytkowników.
Jeśli drukarka będzie używana raz na jakiś czas to zdecydowanie szukałbym drukarki laserowej, unikniesz zasychającego tuszu.

Moje propozycje:

HP LaserJet P1102 (wycofane, ale gdzieś ostatnie sztuki mogą być. To jest drukarka legenda. Odkąd przestali ją produkować to ceny poszły mocno w górę, ale warto). Obsługuje toner 85A, który jest wydajny na 1600 stron (koszt wydruku jednej strony 4,94 gr).

Brother HL-1110E
  • Odpowiedz
@Telofaza: tania w zakupie, ale nie do końca tania w późniejszej eksploatacji. Na kompecie tuszów wydrukujesz jedynie 2450 stron, a np. cena kompletu zamienników u mnie to 143,99 zł, zatem koszt wydruku jednej strony 5,88 gr. Jeśli wolisz kupić urządzenie atramentowe to zdecydowanie polecam Brother DCP-J105, gdzie komplet zamienników kosztuje 71,99 zł, wydajne są na 6990 stron, czyli koszt wydrukowania jednej strony wynosi 1,03 gr.

Pozdrawiam,
Rudy z DrTusza
  • Odpowiedz
@drtusz: ten brother wyglada ok, ale potrzebuje duplexu,
zatem a co bys polecil w kategori
atrament a4, kolor, automatyczny duplex, skanowanie, drukowanie, kopiowanie
fajnie jakby mial wifi, ale nie musi

priorytet - taniosc w eksploatacji
budzet do 1000 zl
  • Odpowiedz
@wymyslnylog: wybacz za brak odpowiedzi. Właśnie wróciłem z urlopu.
Niestety Brothery nie mają zbyt dużego wyboru drukarek atramentowych z dupleksem. Model Brother MFC-J2330 DW ma tę funkcję, ale jest drugi w zakupie i nie taki tani w eksploatacji. Może kup coś taniego typu Canon PIXMA MG5750. Komplet moich zamienników kosztuje 156,99 zł i są wydajne na 4560 stron, czyli koszt wydrukowania jednej strony wynosi 3,44 gr.

Pozdrawiam,
Rudy z DrTusza
  • Odpowiedz