Wpis z mikrobloga

Mirki. Planuje rozpoczac wlasny #biznes stawiam wszystko na jedna karte i planuje wklad wszystkich oszczednosci zycia i zyc na utrzymaniu rozowego do czasu az pojawia sie profity. W zwiazku z tym ze #dzialalnoscgospodarcza planuje zalozyc dopiero pod koniec marca to mam jeszcze ponad miesiac czasu aby upewnic sie ze wszystko przewidzialem. Pytanie, jak moge ograniczyc ryzyko porazki do minimum? Rozpisalem juz biznes model canvas. Zrobilem test windy na znajomych. Znalazlem najtansza/najlepsza lokalizacje, nawiazalem kontakty z hurtowniami, przesledzilem google trendy pod wzgledem produktow ktore chce oferowac. Co jeszcze moge zrobic, lub pod jakim katem sprawdzic #pomyslnabiznes moze macie jakies wlasne doswiadczenie w #startup lub materialy z ktorymi moglbym sie zapoznac. #finanse #firma #pytaniedoeksperta #kiciochpyta Zawolan rowniez mirkow z pod tagu #inwestycje poniewaz w zwiazku z opisana sytuacja wyzej mam na sprzedaz #zloto #srebro i #kryptowaluty. Dziekuje z gory za kazda porade i material do przeczytania lub obejrzenia. ()
  • 49
Masz jakieś kontakty które Ci pomogą ponieść Famę? Robisz jakieś social media? Jeśli to detal będzie Ci to potrzebne. Nie wiem czym handlujesz ale wydaje mi się ze ważne jest żeby Twoja firma stała na pierwszym miejscu w głowach ludzi jak o czymś pomyślą. Kiedyś czytałem taka książkę o reklamie "Hey Whipple Squeeze This", gdzie gość mówi ze w każdej kategorii człowiek ma miejsce tylko na jedną markę. Napój - Coca Cola.
@fruwajacy_dronik: można by przeanalizować cały Twój plan biznesowy, ale musiałbyś się z nim podzielić. Jakbyś opowiedział go 2-3 osobą, to na pewno każdy by dał Ci jakiś nowy wniosek lub problem którego nie zauważyłeś.
Ja od siebie mogę Ci podrzucić osobę Marcin Osmana - przedsiębiorca, wydawca książek - wydaje bardzo dużo ksiązek biznesowych w wydawnictwie OSMPower - jak coś to daj znać polecę Ci coś
@fruwajacy_dronik Polskie prawo mnie troche zdystansowało do zakładania działalności gospodarczej. W Polsce urzędy bład przedsiębiorcy traktują jako możliwość do nałożenia kary, zamiast dać do zrozumienia że jest błąd i należy poprawić go z urzednikiem.

Jakbyś zakładał firmę stricte internetowa to Estonia + Leapin.eu. Najlepsze rozwiązanie.

Jaki profil działalności?
@fruwajacy_dronik: Masz jakiś lokal pradwa? I jakiś target klientów. Bierzesz "krzesełko" przed owy lokal i liczysz ilu ludzi przejdzie obok witryny / drzwi i mogą być potencjonalnie zainteresowani - macdonald ma takie badania zanim otworzą lokal.

Dwa Weź sprawdź kogo z konkurencji masz pod nosem i jakie oni mają wady i zalety i skonfrontuj to z twoim pomysłem i lokalizacją.
@shemmy Ogarniam troche social media, prowadze instagrama lokalnej firmy odziezowej. Wiem jak ugryzc temat ale jak masz jakies protipy lub materialy dotyczace #marketing to chetnie sie doksztalce. Kontaktow niestety nie mam.

@KromkaMistrz Moge wyslac tobie na mail rozrysowany canvas i krotki opis mojego pomyslu. Oczywiscie ze chce podrzuc cos albo przynajmniej tytuly to przeczytam w tym tygodniu.

@Negatyf Handel ktorego glowna sila napedowa bedzie handel przygraniczny czyli pragne wprowadzic tax free jak
@fruwajacy_dronik: może byś podał więcej szczegółów, jaki profil działalności, czym będziesz handlował i gdzie? Łatwiej było by coś każdemu dopisać, dopowiedzieć, bo tak to można zgadywać. :)