Wpis z mikrobloga

@KorelacjaProkrastynacji: gitlab - najwięcej ficzerów, najwygodniejszy interfejs, open-source - możesz stawiać własne serwery, gitlab.com - nieograniczona liczba prywatnych repo, jednak miewa sporadyczne problemy z dostępnością. bitbucket - UI to porażka, ale ma 5 prywatnych repo w darmowej wersji. github - popularność, szybko działa, masa komercyjnych usług...
@KorelacjaProkrastynacji: Prywatnie bitbucket, to można robić prywatne repo. W pracy GitLab, nawet nie wiem dlaczego.
A GitHub daje z kolei największy zasięg, jeśli chcesz żeby Twoje repo miało zainteresowanie.

bitbucket - UI to porażka, ale ma 5 prywatnych repo w darmowej wersji.


@mktos: Chyba coś Ci się #!$%@?ło. BitBucket ma nieograniczoną liczbę prywatnych repo za free. .
@KorelacjaProkrastynacji: Jak nie lubisz CLI to nie bierz się zaprogramowanie. Ja tam wolę mieć kontrolę jak gitem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio, to jakiego klienta oczekujesz? Gita ogólnie? To nie ma związku z usługą repozytoriów. Zwykle jak już ktoś nie chce via CLI, to korzysta z obsługi w IDE. Ja ograniczam się do diffów i mergów w IDE.
a kwestia klienta pod linuxa?


@KorelacjaProkrastynacji: pojęcia nie mam, ale domyślam się że zadziała każde GUI do git'a... btw. szkoda życia na GUI, zainstaluj sobie zsh + oh-my-zsh, skonfiguruj podpowiadanie, skonfiguruj ulubiony edytor (sublime) do commit message'y i nie ma na świecie lepszego interfejsu do git'a ( ͡ ͜ʖ ͡)
@zakopiak: Ogólnie szukam jakiegoś przystępnego tutoriala, który w jasny sposób pokaże mi jak pisac komendy pod linuxem. Mam minta (dobry kompromis pomiedzy przejsciem na linuxa z windowsa) i nie ukrywam, ze o ile zainstalowałem w konsoli gita, to problem stanowi dla mnie "commitowanie" projektow lokalnych na serwer. Powoli to ogarniam. Zdecydowalem sie na githuba, bo i tak nie mam nic do ukrycia.
@KorelacjaProkrastynacji: Ogarnij jakiś tutorial/guide gita, bo używając GUI bez podstawowej wiedzy jak to pod spodem działa, można sobie namieszać. ;-)

W wersji podstawowej potrzebujesz ogarnąć komendy :
status, add, commit, push, pull, merge, clone, branch, checkout
i chyba tyle.

Reszta według potrzeb na bieżąco się możesz uczyć.