Wpis z mikrobloga

  • 148
Drodzy wykopowicze.

Właśnie prowadzę wojnę z facebookiem w sprawie moich danych osobowych.
Życzliwa osoba zgłosiła mnie o fałszywe dane i właśnie przeprowadzany jest proces weryfikacji. Do przejścia tego procesu potrzebuję waszej pomocy.
Na facebooku nazywam się "Kajestem Feanonimowy" i potrzebuję teraz sprawnego grafika, który stworzy w miarę wiarygodny dokument tożsamości, tj. Dowód osobisty na poniższe dane (Kajestem Feanonimowy, zdjęcie może być z profilu wypoku, imiona rodziców Mirosław i Mirabela, miejscowość pozostawiam losową byleby prawdziwa z Polski jak i reszta danych).

Jeżeli uda się stworzyć taki oto dowód, spróbuję sprawdzić algorytmy facebooka nt. Wierzytelności itp itd ;)

Jest to swego rodzaju eksperyment, który możemy wspólnie stworzyć i kontynuować.
Zapraszam do zabawy :)

#facebook #heheszki #wojna #internet #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #grafika #grafikakomputerowa #prawo
Felynsky - Drodzy wykopowicze.

Właśnie prowadzę wojnę z facebookiem w sprawie moich ...

źródło: comment_BaLRRLRl9wxser8IKfj05992NA9omKWb.jpg

Pobierz
  • 114
  • Odpowiedz
@Felynsky: regulamin facebooka nie pozwala na tworzenie fikcyjnych tożsamości. Oczywiście konto stworzysz, ale automat cię złapie albo ktoś cię zgłosi, że "to konto jest fałszywe" i masz lipę, bo musisz udowodnić, że ktoś taki istnieje i wtedy albo nie masz dokumentu albo go podrabiasz i wysyłając go do weryfikacji popełniasz przestępstwo
  • Odpowiedz
  • 18
@Norskee To przestępstwo którego kodeksu karnego?

Facebook ma siedzibę w USA
Ja jestem w Niemczech
A konto posiada dane z Nowej Zelandii?

Pytam, bo chciałbym się przygotować na ewentualną odsiadkę :)
  • Odpowiedz
@Felynsky: masz zdolność logicznego myślenia? Przestępstwo popełniasz jako obywatel kraju. Jeśli jesteś polakiem i choćbyś mieszkał w dupie murzyna albo na marsie i miał lewy dowód tożsamości jako obywatel Saturna, to łamiesz prawo jako obywatel Polski, a tym samym polskiego KK, choć niewykluczone, że u niemców też coś jest na ten temat jeśli się jest na terenie tego kraju. To już sam musisz się zianteresować skoro tam mieszkasz
  • Odpowiedz
  • 1
@Norskee przy czym.zdolność logicznego myślenia do nieznajomości KK i zasad przy popełnianiu przestępstw?
Nie wszyscu wiedzą tyle co Ty, dlatego cały czas uzupełniam swoją wiedzę. Nawet na mikroblogu się da ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@wojna Osobiście wolę nie posiadać konta lub stworzyć kolejne fikcyjne niż zwiększyć ich bazę danych którą i tak mają niemałą o mnie :)
  • Odpowiedz
@Felynsky: mają tyle, że to czy ty im podasz prawdziwe imię i nazwisko im wisi, bo i tak je mają, więc to nie o facebooka powinieneś się martwić, tylko o innych ludzi, a po co facebook skoro nie chce się przed nimi ujawniać, przecież można ukryć swoje konto żeby nieznajomi go nie widzieli albo widzieli tylko skorupę, a i tak nie będzie się dało tego wyszukać
  • Odpowiedz
Życzliwa osoba zgłosiła mnie o fałszywe dane i właśnie przeprowadzany jest proces weryfikacji. Do przejścia tego procesu potrzebuję waszej pomocy.

Na facebooku nazywam się "Kajestem Feanonimowy" i potrzebuję teraz sprawnego grafika, który stworzy w miarę wiarygodny dokument tożsamośc


@Felynsky: odpisz fejsowi że wymóg przesłania im skanu dowodu jest niezgodny z prawem (niemieckim, ale co ci szkodzi powiedzieć, że jesteś niemcem)

https://www.wykop.pl/link/4171561/german-court-says-facebook-s-real-name-policy-is-illegal-eng/
  • Odpowiedz
  • 20
@Morf W końcu sensowny komentarz do tej sprawy :)

Reszta to tylko "to jest nielegalne, tak lub nie, jesteś nielogoczny itp."

Na szczęście są jeszcze ludzie, ktorzy wykorzystują posiadaną wiedzę i chcą ją przekazywać dqlej zamiast ograniczać innych.

Dziękuję za odzew. Zaraz spróbuję stworzyć taką notkę w języku niemieckimlub angielskim i prześlę do moderacji
  • Odpowiedz
Dziękuję za odzew. Zaraz spróbuję stworzyć taką notkę w języku niemieckimlub angielskim i prześlę do moderacji


@Felynsky: Powodzenia ale o ile wiem w Niemczech nie istnieje prawo precedensu a i od wyroku obie strony złożyły apelacje ;)
  • Odpowiedz
  • 8
@Felynsky mam znajomego, który wykonał manewr, który chcesz zrobić - wysłał foto dowodu, gdzie na drugie imię wpisał sobie Moczymorda. ( ͡º ͜ʖ͡º) Zdjęcie wyglądało profesjonalnie, podpis również - dość dobra robota grafika. Długo tak używał, a na bank był zgłaszany za fikcyjne dane. Miarka się przebrała, gdy poszła lawina zgłoszeń na jego konto i ktoś chyba się przyjrzał jeszcze raz temu dokumentowi... Wniosek z tego jest
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Felynsky: mnie to nie dotknęło, ale znajomi pare lat temu marudzili że mają to samo. Facebook nie musi znać imienia / nazwiska żeby sprzedawać targetowane reklamy, więc śmierdziało mi to wystarczająco mocno żeby swoje konto stamtąd usunąć.
  • Odpowiedz