Wpis z mikrobloga

@plecak_odrzutowy: a czego oczekujesz po kursie xD kiełbasek i ognisk wieczornych? Nie wiem czy wszystkie, ale większość kursów tak wygląda, że oni cię uczą czego potrzebujesz, ale mogę z własnego doświadczenia powiedzieć, że kurs bezpiecznie i profesjonalnie przeprowadzony, nikt nie miał kija w dupie
@Palcem: @plecak_odrzutowy: wszystko zależy od tego na kogo trafisz (kursantów). Jeśli idziesz swoją ekipą to spoko, przypuszczam że prawie każdy kurs będzie spoko i dostosowany do waszych potrzeb. Jeśli idziesz sam do takiego "molocha" jak Kilimandżaro to możesz trafić na ludzi, którzy poszli na kurs nie wiedząc co to jest wspinanie i instruktor będzie musiał poświęcić im kupę czasu, bo np. będą się bali zjechać na linie.
a czego oczekujesz po kursie xD kiełbasek i ognisk wieczornych?


@Palcem: o #!$%@? ale śmiesznie xD Byłem niedawno na jednym zimowym i wiem czego szukam. Przede wszystkim dobrej atmosfery i małej grupy a nie 20-osobowej. Co mi z tego, że na każde 4 osoby jest jeden instruktor jak w teren idzie działać grupa składająca się z 5 zespołów?
Jeśli idziesz sam do takiego "molocha" jak Kilimandżaro to możesz trafić na ludzi, którzy poszli na kurs nie wiedząc co to jest wspinanie i instruktor będzie musiał poświęcić im kupę czasu, bo np. będą się bali zjechać na linie.


@pilot1123: o to to.
@plecak_odrzutowy: jak tam zwykle grupy po 4 osoby są, ja trafiłem na 6 osobową bo tak się złożyło, u mnie nikt się nie bał zjeżdżać na linie, a miałem gościa po 30 co nigdy się praktycznie nie wspinał i tylko tyle, że musiałem go dłużej asekurować czasami, bo drogi mu zajmowały więcej czasu
@plecak_odrzutowy: generalnie każdy instruktor PZA powinien być OK. Dużo więcej zależy od pozostałych osób biorących udział w kursie. Dlatego jak masz taką możliwość zapisz się na kurs z conajmniej jedną osobą, którą znasz i która jest na podobnym poziomie wspinania jak Ty.

Sam kurs najlepiej odbyć w Sokolikach, jeżeli zamierza się robić pełny kurs z asekuracją własną. Asekuracja własna na Jurze jest znacznie trudniejsza i początkująca osoba dużo mniej z tego