Wpis z mikrobloga

  • 3197
Mireczki, mam zamiar przygotowac i zlozyc do Sejmu obywatelski projekt ustawy o przeciwdzialaniu wspoluzaleznienia od nikotyny. Oczywiscie nie sam, bo do tego potrzebuje fachowcow, wieeelu podpisow, osob medialnych itp. itd.

Ale wstepne rozmowy z prawnikami potwierdzają, że jest to mozliwe i calkiem realne jeszcze w tym roku.

Ustawa zakladalaby glownie:
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych w miejscach publicznych takich jak w rozumieniu ustawy o wychowaniu w trzezwosci (czyli ulice, chodniki, przystanki, parki, lasy, plaże itp. wszystko co nie jest prywatnym mieniem palacego) z wyjatkami takimi jak wydzielone palarnie w knajpach (tylko wewnatrz lokalu)
- zakaz palenia wyrobow tytoniowych na balkonach, tarasach i loggiach w zabudowie wielorodzinnej pionowej. Sami wiecie dlaczego.
- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.
- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow
- wejscie do wydzielonej palarni w pubach musi byc oznaczone odpowiednio duzym znakiem ostrzegawczym wraz ze wszystkimi informacjami o szkodliwosci dymu papierosowego rowniez dla osob niepalacych
- odleglosc palarni od powierzchni rekreacyjnej/restauracyjnej nie mniejsza niz 20 metrow

Tyczy sie takze tego smierdzacego egowna.

Takze tak, czas isc na wojne z nowotworem ludzkosci jakim są palacze. Wiem, ze w obecnym sejmie trudno jest przepchnac cokolwiek obywatelskiego, tym bardziej tak godzącego w duzą grupę pOsłów miedzy innymi.
Niemniej jednak warto. Palacz niech sie truje sam we wlasnym domu - wara od naszych zdrowych płuc!

##!$%@? #zakazpalenia #projektobywatelski
  • 730
  • Odpowiedz
że sobie przejdę na drugą stronę ulicy


@plecak_odrzutowy: Nie wszędzie chodniki są po obu stronach jezdni, może też nie być przejścia dla pieszych w najbliższej okolicy, a ulica ruchliwa.

Samochody i kominy Ci nie trują i nie przeszkadzają?


Przeszkadzają, ale czemu skoro są dwa problemy i jeden gorszy od drugiego to rozwiązać tylko jeden zamiast obu?
  • Odpowiedz
@Arveit: dodałbym coś jeszcze:
- samodzielne finansowanie kosztów leczenia raka płuc wywołanego paleniem papierosów.

To jest chore, że ludzie świadomie narażają się na zachorowanie na nowotrów płuc, którego 90% przypadków wywołanych jest właśnie paleniem.

- calkowity zakaz palenia wyrobow tytoniowych w czasie pracy i w zakladzie pracy.

- zakaz sprzedazy wyrobow tytoniowych w odleglosci mniejszej niz 500 metrow od przedszkoli, szkol, kaplic i kosciolow


To jest niepotrzebne. W pracy niech zasady
  • Odpowiedz
  • 9
@Arveit jeszcze śluzę powietrzną między palarnią w knajpie a częścią wspólną bym dodał jak na niektórych lotniskach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sing: Toc osoby niepalące głównie skarżą się na zapach papierosów, a wiec ja się mogę poskarżyć na krzyk dzieci. Dostaje przez to silnych migren , wiec jest to uciążliwe, a jednak nie chce ludziom zakazywać wychodzenia z dziećmi ponieważ nie ma to sensu ( aczkolwiek w samolotach lub pociągach moim zdaniem powinny być specjalne wydzielone/ oddzielone miejsca dla osób z małymi dziećmi ponieważ odbija się to na komforcie podróży)
  • Odpowiedz
Nie wszędzie chodniki są po obu stronach jezdni, może też nie być przejścia dla pieszych w najbliższej okolicy, a ulica ruchliwa.


Ale możesz przyspieszyć albo zwolnić albo poprosić o pierwszeństwo. W społeczeństwie trzeba iść czasem na kompromis. Wolność jednych nie może się odbywać kosztem drugich.

@R187:
  • Odpowiedz
@Arveit: Zakazać perfum. Wszędzie. Bo mi śmierdzi. W dodatku mają alkohol, który przecież jest szkodliwy. ZAKAZAĆ!

W ogóle spoko, ludzie narzekają, że już mamy kaganiec na mordzie, ale dajmy jeszcze zakazy. Oczywiście w sprawach, które pasują mi. Reszta to ograniczanie wolności.
  • Odpowiedz
  • 33
@Izzka Dzieci nie śmierdzą i nie są szkodliwe dla zdrowia. Dym papierosowy dla osoby niepalącej jest szkodliwy, dlaczego mam pozwalać aby jakiś człowiek ze słaba wolą miał mnie truć. OP ma bardzo dobry pomysł. Czyjaś wolność kończy się ma moim nosie, w tym przypadku dosłownie.
  • Odpowiedz
  • 15
@Arveit Masz mój głos. #!$%@? mnie strzela, za każdym razem, kiedy jakiś śmierdziel idzie przede mną ulicą i kopci mi tym gównem w twarz, a nie zawsze da się wyprzedzić. Chcesz się truć, truj siebie, nie ludzi naokoło.
Tylko to przygotuj porządnie, żeby nie zmarnować szansy.
  • Odpowiedz
@Arveit: Najpierw się doinformuj się ile jest nikotyny w dymku z tego egówna xD + sprawdź stan powietrza w swojej okolicy bo z tego co mi się wydaje to powinieneś się pultać na stare baby palące śmieciami niż na egówna
  • Odpowiedz