Wpis z mikrobloga

Siemano rowerowe świry ʕʔ

Mam pytanie co do światełek na rower. Potrzebuję dobrych i niedrogich ( ͜͡ʖ ͡€) lamp do rozjaśniania mroku i zaakcentowania pozycji na drodze. Rower miejski użytkowany głównie w terenie zabudowanym (ale takim na wypiździejewie, gdzie gaszą światło po 22).

Budżet w jakim chciałbym się zmieścić to do 100 złotych

Większość osób poleca Convoy S2+/S3 z kolimatorem na przód i Wall-e na tył. Ale to może oczy wypalić () Jako kierowca sam wkurzam się, jak ktoś NA-PIER-DA-LA (bo świeceniem nie idzie już tego nazwać) światłem z latarki taktycznej przymocowanej do kierownicy albo taką mocną czerwoną diodą, że zawstydza przeciwmgielne w autach

Stąd pytanie, czy Convoy, ale ze sterownikiem o połowę słabszym dawałby radę?
Wydaje mi się to rozsądnym kompromisem, bo w trybie 40% to byłoby jak świecenie polecanego convoya 2.8A na 20%. czyli do świecenia przed siebie okej, a w trybie 100% działałaby jak mocniejszy convoy na 50% (czyli na ustawieniu podobnym do 40% z najmocniejszego convoya, na którym to zapewne wszyscy jeżdżą, bo to, że na 5% to chyba mija się z celem)

Może jakaś alternatywa, albo coś podobnego ale posiadająca tryb migający (ale nie tak jak strobo)?

Jeśli chodzi o lampkę na tył to czy możecie polecić coś na akumulatorki, tak, żeby nie miało oczojebnej półwatowej diody, ale żeby nie było też tak słabe jak pierwszy lepszy chińczyk z bazaru (lampka, nie Chińczyk XD)? Byłoby idealnie gdyby dało się go zamocować pionowo na koszyku z tyłu, bo często jeżdzę nim na zakupy

#rower #convoy #s2 #walle #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pjongjanskafermazolwi - Siemano rowerowe świry ʕ•ᴥ•ʔ

Mam pytanie co do światełek n...

źródło: comment_qEdXrsvnzKsPYpbKw1p0ZhKj1QFdK3Ab.jpg

Pobierz
  • 10
@sargento: właśnie niepotrzebnego oślepiania chciałbym uniknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego walle raczej odpada. Jest niby druga wersja, słabsza, ale nie posiada trybu migającego. A że zasila to mały paluszek to wolałbym trochę dłuższe działanie. A i wydaje mi się, że pulsujące światło zwraca uwagę lepiej

Są jakieś dziwne wymysły z milionem trybów, laserowymi bajerami po bokach. Ale jak działa to tak jak "superlampka" z kierunkowskazami, którą
@Pjongjanska_ferma_zolwi: convoy się nie nadaje do ruchu ulicznego, ale świetnie sprawdza się w lesie:)
ogarnij sobie coś takiego
https://www.banggood.com/XANES-SFL03-600LM-XPGLED-German-Standard-Smart-Induction-Bicycle-Light-IPX4-USB-Rechargeable-Large-F-p-1216191.html

na tył mam teraz
https://www.banggood.com/XANES-STL03-100LM-IPX8-Memory-Mode-Bicycle-Taillight-6-Modes-Warning-LED-USB-Charging-360-Rotation-p-1248062.html
i tak jak w trybach stałych nie jest najlepiej (mniej niż 3h na najmocniejszym), tak w trybach migających jest zaskakująco dobrze: około 22,5h w słabszym migającym (chyba 50%), strobo 14h (też chyba 50%, nie jestem pewien), najmocniejszego trybu migającego nie testowałem.
Opis kłamie, że tam jest bateria