Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko

Mireczki, potrzebuję rady. Szukam jakiegoś jednośladu na początek, którym mogę jeździć na prawo jazdy kat b.
Chciałbym żeby był tani w utrzymaniu i pozwolił komfortowo dojechać do pracy 30 km w jedną stronę po drodze szybkiego ruchu.

Niskie spalanie i wygoda będzie dużą zaletą. Chciałbym czasem zrobić w weekend około 200km dla przyjemności.
Dodatkową zaletą będzie prędkość komfortowej jazdy około 110 - 120 km/h, bo do pracy jeżdżę drogą szybkiego ruchu.
Budżet powiedzmy około 5000 - 6000. Znajdę coś?
  • 90
@JareQ: no i miej na uwadze, że 125 4t palą faktycznie między 2 i 3,5 litra. Trochę większe moto już zbliżają się do oszczędnego samochodu, a do samochodu jeszcze gaz można wsadzić i jedyny zysk to możliwość przeciskania się przez korki. Sam do jazdy miejskiej 125 i tak bym zatrzymał. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@JareQ: ja mam nolan n104evo bo zależało mi na szczękowym w sam raz do turystyki. Bezpieczne są arai ale drogie. JareQ wrzucę ci jeszcze dwa linki ale polecam ci zapoznanie się po prostu z naszą witryną - dział poradniki, do tego np kanał youtube motosapiens - a kiedy już się zdecydujesz na coś to recenzje. Jak wybierać odzież motocyklową
@debenek czym mierzone? I jaka moc? Bo skuter 125 ma jakieś 10KM + automat, który ma sporo niższą sprawność, niż skrzynia kłowa w motocyklu. Dodatkowo prędkościomierz w maszynie przeznaczonej do jazdy koło 90km/h może zwyczajnie ostro przekłamywać. No chyba, że to było 2t...
@JareQ: tutaj art o kasku jak wybrać kask No i najważniejsza sprawa. Nie kupujw ciemno on line - zamów sobie by przyszło na sklep lub przymierz to co mają, byś miał pewność że dobrze na tobie leży ciuch, ochraniacze są w odpowiednim miejscu a kask dobrze leży na głowie.
@JareQ: nie sugeruj się czasem że ls2 jest bezpieczny bo w teście - sharpie ma wysoką notę - niestety materiał jest średniej jakości ale producent tego kasku wzmocnił kask idealnie pod test :D - najbezpieczniejsze arai ale najdroższe, dobre są nolany, hjc, shoei, shark. Do turystyki rezygnujesz lekko z bezpieczeństwa ingerując w skorupę by mieć takie bajery jak blenda przeciwsłoneczna, podnoszoną część kasku itd. ale za to wygodniej niż integralny. Można
@Norskee: @Norskee: Zastanawia mnie jeszcze jedno. CBF-125 ma w specyfikacji prędkość maks 110km/h, natomiast Blade ma 90. A z tego co czytam mają ten sam silnik. Skąd taka różnica? Skoro dojeżdżam drogą ekspresową to może lepiej zainteresować się tą cbf-125 i mieć mały zapas v-max ?
@JareQ: Jedzie więcej. Po prostu tak wpisują. Realnej vmax szukaj w testach i wpisach ludzi. Miej też na uwadze, że każdy kg twojego ciała też mocno zaniża wyniki. Jak ktoś waży 70kg, to pojedzie dużo szybciej niż takie 90 kg. Wpływ też ma zębatka (to sobie można zmienić)

Można zapytać czy da się troszkę odblokować. Niektóre serwisy to oferują i dochodzi~~ 2 KM, czyli wciaż mieści się w graniach kat b
@Adonix: latałem na nim korzystając z nowego prawa 125ccm na B, tylko niecały rok jeździłem i szybko zrobiłem A teraz latam na moto (możesz zobaczyć moje wojaże we wpisach na mirko)