Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirko

Mireczki, potrzebuję rady. Szukam jakiegoś jednośladu na początek, którym mogę jeździć na prawo jazdy kat b.
Chciałbym żeby był tani w utrzymaniu i pozwolił komfortowo dojechać do pracy 30 km w jedną stronę po drodze szybkiego ruchu.

Niskie spalanie i wygoda będzie dużą zaletą. Chciałbym czasem zrobić w weekend około 200km dla przyjemności.
Dodatkową zaletą będzie prędkość komfortowej jazdy około 110 - 120 km/h, bo do pracy jeżdżę drogą szybkiego ruchu.
Budżet powiedzmy około 5000 - 6000. Znajdę coś?
  • 90
@ZygmuntBruckner: tam brakło itd. właściwie ważne by kask był z odpowiedniego materiału i z certyfikatami. Jeśli to nie termoplastik tylko lepszej jakości materiał jak poliwęglan, laminaty jak włókno szklane i in., to jasne, czemu nie icon, scorpion czy inna firma :)
@Adonix: Pytam bo gość który od 45 lat prowadzi sklep motocyklowy w ny, powiedziaał mi że producentów kasków w kolejności od najlepszego, ustawiłby tak :
arai
shoei
icon
Nie wiem czy mi jakiegoś bullshitu nie wciskał żeby pozbyć się kasków bo wyprzedaje wszystko i zajmie sie jedynie naprawą na zapleczu.
@JareQ: Wydaj 1500 na prawko, za resztę kup jakąś 500. Ja chciałem początkowo kupić jakąś 125, ale przemyślałem sprawę i wybrałem prawko + moto. Raz że w porządnej szkole na prawdę nauczą cię jeździć, a dwa, że taka 125 szybko ci zbrzydnie. Za 4000zł możesz kupić np Kawasaki ER5 którym jeżdżę ja. Bardzo fajne moto, dosyć lekkie, zbiera się żwawo. No i 120 na bez problemu można cisnąć, przy niewielkich obrotach
@Norskee: Sorry, że dalej Cię męcze. Ale jest jakiś patent żeby zamontować kufer w tym bartonie ? Bo podobno nie ma tam uchwytu na kufer. A często potrzebuję przewieźć troche gratów :P (laptop, ubranie)
@JareQ: unikałbym. skorupa jest ze zwykłego termoplastiku, a jak wyżej pisałem test sharp ls2 zdaje wysoko tylko dlatego ze wzmacniają na kasku punkty, które są testowane podczas doświadczenia. Zainwestuj w kask tyle ile możesz i niech to będzie taki który ma w skorupie poliwęglan, laminaty jak włókno szklane iitp lub warstwy ale niech to będzie minimum poliwęglan.