Wpis z mikrobloga

Jak właściwe w języku angielskim są traktowane takie nic nie znaczące wtrącenia jak np "you know"? Czasami gdy oglądam wywiady, ludzie używają ich tak często jakby to były przecinki. Czy dla osób na codzień posługujących się angielskim jest to całkowicie normalne czy jest to pewnego rodzaju błąd w rozmowie?

Z pewnością wiecie o co mi chodzi, jeśli jednak nie wrzucam przykładowy wywiad. W sumie wystarczy pierwsza minuta

#angielski #pytanie #angielskizwykopem
C.....s - Jak właściwe w języku angielskim są traktowane takie nic nie znaczące wtrąc...
  • 11
@Czisburgers: w podstawówce nauczyciel Polskiego podpowiedział nam, że jeśli brakuje nam jakiegoś słowa kiedy mówimy po angielsku, to nie powinniśmy wstawiać "eeeeeeeeyyyyyyghhhhhhh" tylko "so". Nawet jako przecinek. Sprawiamy wtedy wrażenie osoby, która wie co mówi i która zna angielski, równocześnie mamy te ułamki sekund na zastanowienie. Podejrzewam, że "you know" czasami też ma taką funkcję ;)
@mroz3: ostatnio próbuje poprawić swój angielski ale niestety zdecydowanie bliżej mi do poziomu wypowiedzi steel panther niż naukowców, których to wypowiedzi ciężko mi zrozumieć. Oglądam wywiady z aktorami i muzykami bo wydaje mi się, że na poczatek lepiej zacząć od mniej skomplikowanego słownictwa. Nie chcę jednak również wyrobić sobie jakichś złych nawyków dlatego pytam tutaj o "you know".