Wpis z mikrobloga

Miasto zamknięte Śnieżyńsk w obwodzie czelabińskim, centrum rosyjskiego programu nuklearnego wciąż posiada w swojej komunikacji miejskiej 16 sztuk Ikarusa 280. Pojazdy te mają pomiędzy 28 a 33 lata.
Miasta zamknięte w Federacji Rosyjskiej są ogrodzone i wjechać do nich można tylko przez kilka bram-chekpointów. Na zdjęciu widzimy Ikarusa wjeżdżającego do miasta. Nawiasem mówiąc ten Ikarus miał kiedyś tylko 2 pary drzwi, bo był wersją międzymiastową dla NRD, ale kiedy sprowadzono go z Niemiec do Rosji w latach 90, to "wyrąbano" w nim kolejne 2 pary drzwi, żeby nadawał się do obsługi komunikacji miejskiej.
#ciekawostkikomunikacyjne #rosja #ciekawostki #autobusyboners #ikarus
W.....c - Miasto zamknięte Śnieżyńsk w obwodzie czelabińskim, centrum rosyjskiego pro...

źródło: comment_K3FTAngtPle2xLPyIwUm03vvlvM6lJyP.jpg

Pobierz
  • 4
@WszeborWlostowic ja #!$%@? że te Ikarusy jeszcze gdzieś jeżdżą xD. Jedne wspomnienie z nimi mam jak jeździłem do liceum do miasta z wiochy, to pan Mietek, z jeszcze mniejszej wiochy, jechał z nami jakby wiózł ziemniaki do bimbrowni, na nic nie zważał. A Ikarus odjeżdżał o 6.37 i był czerwony i miał zajebiste szpary w drzwiach.;)
ja #!$%@? że te Ikarusy jeszcze gdzieś jeżdżą xD

@bryli: no przeciez nawet w Polsce jeszcze jeżdżą. Serio to jest taki zdziwienie dla ciebie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Skąd jesteś? U mnie w Katowicach jeździły do grudnia 2016 i były wciąż często spotykane do samego końca.