Wpis z mikrobloga

@Croudflup: ten serial ma specyficzny klimat też się długo zabierałem, ciężko mi go opisać. Moim zdaniem jest dobry, fajnie oddaje klimat tamtych lat i priorytetów, lecz nie jest dla każdego. Jeżeli miałbym coś powiedzieć to moim zdaniem jeżeli kilka pierwszych odcinków nie przypadnie Ci do gustu to raczej reszta raczej też nie.
@Croudflup: Mad Men jest super. Nie tylko jeśli interesuje Cie tematyka agencji reklamowych. Ten serial pięknie portretuje amerykańską klasę średnią, styl życia tych ludzi. Akcja wszystkich sezonów toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat, o ile dobrze pamiętam, więc możesz obserwować jak zmieniała się moda, nastroje polityczne, rozrywka, biznes.
Na którymś uniwersytecie w USA powstał nawet kurs, w którym projekcja Mad Men jest punktem wyjścia do dalszych rozważań socjologicznych.
@Croudflup: Ja uznaje Mad Mena za serial wybitny. W przypadku osoby, która dopiero go zaczyna oglądać, to nie powinieneś rezygnować z niego po 1 czy 2 odcinkach. Proponowałbym obejrzeć przynajmniej z 4-5 odcinków, aby w pełni móc się wczuć w jego klimat i wtedy stwierdzić, czy chcesz go dalej oglądać czy też nie.
@seicel: To prawda, że w serialu przedstawiony jest głównie high life a nie bieda. Ale wydaje mi się, że jak poznajemy Dona, chociaż jest już ustawiony, to należy do klasy średniej. Peggy? Biedna. Joan? Troche lepiej. Zespół kreatywnych? Na pewno nie upper class. Po drugiej stronie mamy partnerów, Petera, może Betty... Myślę, że jest równowaga i nie ma większości bogaczy, przynajmniej na początku. W miarę jak serial się rozwija zwiększa się
shackup - @seicel: To prawda, że w serialu przedstawiony jest głównie high life a nie...

źródło: comment_Kbrbv650kZfk0IMWhz3Tg23XpHHPRcR1.jpg

Pobierz
@Croudflup: jak dla mnie - genialny. Super oddaje klimat lat 60', często powplatane są ówczesne wydarzenia takie jak zabicie JFK, lądowanie na księżycu i reakcje bohaterów. W oczy uderza pozycja społeczna kobiet w tamtym czasie oraz początek nabywania praw przez czarnych. Już nie wspomnę o takich akcjach jak palenie w samolocie i ogólnie wszyscy wszędzie palą, przy dzieciach też - normalka. Ja bardzo lubię takie szczegóły.
Ten serial mocno mnie poruszył,