Wpis z mikrobloga

Miałem ochotę na coś niezdrowego i zrobiłem sobie zupkę "instant-zalewajkę". Uwagę przykuł skład a mianowicie: KLUSKI. Ludzie - macie tam w #warszawa rozum i godność człowieka, czy to także trzymacie w słoikach?
Wytłumaczmy to sobie raz a dobrze: to jest MAKARON.

Prawilne kluski (z boczuniem) macie w komentarzu. Uczcie się.
#jedzenie #oswiadczenie #bekazpodludzi #polska #takaprawda
Atexor - Miałem ochotę na coś niezdrowego i zrobiłem sobie zupkę "instant-zalewajkę"....

źródło: comment_Jx41cQRdA4VdXscXC1Jv64uiFPC4dpOE.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • 9
@Atexor Warszawa here, potwierdzam, że na makaron mówi się też kluski, choć kluski jest to zbiorowe określenie na wszelkiego rodzaju potrawy mączne które są gotowane, czyli też leniwe, kopytka, ślązkie, lane itd.
  • Odpowiedz
@miesozerna: @Atexor: no to chyba Ty jesteś w tej dziwnej grupie, a nie Warszawa xD
Nadal, nie może mu być daleko do klusek, bo kluski to wszystkie wyroby mączne.. kto wie, może opisując je jako kluski omijają w ten sposób jakieś przepisy dotyczące produktów nazywanych makaronami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@miesozerna: @Sheta: jak ktoś mówi kluski, to pierwsze co to człowiek ma na myśli to kluski, czyli te żółte kulki. Nawet w google jak wpiszecie "kluski" to one wyskakują, a nie jakieś makarony.

To tak jakbyście frytki nazywały ziemniakami, bo są z ziemniaków. Niby poprawnie, ale jednak dziwacznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz