Wpis z mikrobloga

Miasta od ostatniego czasu dosyć się rozrosło. Postanowiłem nie przebijać się przez małą rzeczkę, tylko przeciąć ciąg autostrad w stronę delty rzeki.
Na dole zdjęcia wielka strefa mieszkalno-usługowo-biurowa z przewagą tej pierwszej. Która łączy się ze "starą" częścią miasta koleją jednoszynową (poza autobusami i pociągami). Dwie linie przecinają całą strefę w kształt krzyża, a jedna z nich przecina autostradę i łączy się z 2 dużymi liniami tramwajowymi.
Po drugiej stronie rzeki przemysł górniczy i ropny, dwie stocznie przy przemyśle ogólnym, oraz w górnym narożniku międzynarodowe lotnisko. Wszystko połączone autobusami i koleją pasażerską oraz towarową.
Niestety poziom ruchu drogowego nadal w okolicach 60%. Co ciekawe całkowicie przeorganizowanie ruchu tramwajowego w starej części poprawiło znacznie przelotowość ulic (linie zastępują ruch w 100%), ale pojawiły się nowe czerwone obszary.
Teraz widzę, że od początku planowałem miasto bez większego zastanowienia. Przyjąłem strategię rozrzucenia stref to tu, to tam, a potem działania w razie korków.
Przy następnym projekcie włączę widok obszarów do wykupienia i zastanowię się w jakim kierunku miasto będzie się rozrastać. Będę je planował i budował z dużym wyprzedzeniem, a nie ograniczał się do kilku wykupionych obszarów, jakbym grał z limitem gotówki.
Dobra, bo zaczynam przynudzać.
W komentarzu zdjęcie z rozłożeniem ruchu drogowego.

I dziękuję za liczne porady i sugestie!

#gry #citiesskylines
Jarek - Miasta od ostatniego czasu dosyć się rozrosło. Postanowiłem nie przebijać się...

źródło: comment_MYpE5j1QjZgo8lpAFD36FZNmijL8vutv.jpg

Pobierz
  • 12
@Jarek: Zacząłbym chyba, o tych 2 koniczyn po środku miasta, bo tam masz sporo auta. Ogólnie nie jestem fanem autostrad w mieście (w mieście, które wrzuciłem dziś nie ma ani jednej w pobliżu), bo ludzie wybierają je zamiast alternatywnej, czasem nawet krótszej i mniej zakorkowanej drogi.

Przy takim porozrzucanych strefach najlepiej stworzyć wiele alternatyw dróg do wybrania, wtedy ruch się powinien rozdzielić.
@Jarek: Wszystrko się rozkłada tylko o dwie drogi wschód zachód (po jednej na stronę rzeki), stąd ten czerwony kolor. Ale ogóle zaczyna to ciekawie wyglądac. Las sam projektowałeś, czy z mapki?