Wpis z mikrobloga

  • 1
@a__s czyli wrzucanie jej zdjęć tutaj z innych portali np. Instagram.co, bez żadnego komentarza tylko tak o, to jest łamanie dóbr osobistych czy jak?
  • Odpowiedz
@shroon: nie możesz sobie tak po prostu brać czyjegoś zdjęcia przedstawiającego cudzy wizerunek, bez pozwolenia uwiecznionej na nim osoby wklejać w dowolnym miejscu w internecie i pisać co Ci się tam podoba, bądź namawiać innych do tego. to naruszenie dóbr osobistych. dodatkowo jeśli autor zdjęcia miał je w jakiś sposób zastrzeżone, to jest to kradzież własności.
  • Odpowiedz
@kidzior: ale to było że skopiowałeś zdjęcie z jej facebooka i wkleiłeś na wykop?

Moim zdaniem #!$%@? zachowanie.

Jak jest na facebooku to najwyżej linkuj do facebooka, albo licz się z tym, że minimum kultury wymaga żeby na prośbę osoby na zdjęciu usunąć je. Czemu nie wklejałeś linka do face'a/insta? Bo się bałeś że się rozmyśli i zmieni ustawienia prywatności i przestanie być "publiczne"?
  • Odpowiedz
  • 0
@PreczzGlowna a co w sytuacji jak wrzucę tutaj np screena z fejsa z imieniem i nazwiskiem oraz wypowiedzią na jakiś temat np z grupy? Można to podciągnąć pod prawo cytatu?
  • Odpowiedz
@kidzior: Podstawowe pytanie brzmi: Jakim #!$%@? wrzucasz zdjęcia innych ludzi i z nich szydzisz? Każdy ma prawo wyglądać jak chce, mówić co chce, robić co chce i póki nie robi nikomu krzywdy to #!$%@? ci to tego. Dziwi mnie to że większość tu ci przyklaskuje.
Śmieszy mnie to #!$%@? stulejar typu "ehehee atencjuszka". Ludzi ocenia się nie po tym jak wyglądają a po tym jak się wypowiadają, a ta osoba odpowiedziała
  • Odpowiedz
@jak_wdupieweza:

zeby wygrac musialaby udowodnic ze ja obrazil. samo wrzucanie zdjec to nie jest naruszenie dobr osobistych

#januszeprawa odc. 323

Prawo autorskie:

Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

Art. 83.
Do roszczeń w przypadku rozpowszechniania wizerunku osoby na nim przedstawionej oraz rozpowszechniania korespondencji bez wymaganego zezwolenia osoby, do której została
  • Odpowiedz
@shroon: Tu nie ma problemu, gdyż to nie jest utwór w myśl prawa autorskiego. Chyba, że ktoś publikuje na fb publicystykę, poezję etc. i nie życzy sobie, żeby je screenowac i rozpowszechniać, ale to sytuacja teoretyczna.
Tak więc nie trzeba powoływać się na prawo cytatu bo pisanie na portalach społecznościowych to nie tworczosc.
  • Odpowiedz