Wpis z mikrobloga

Zawsze uważałem, że #prochnica u małych #dzieci to patologia.

Wczoraj był #dentysta w przedszkolu, młody miał kontrolę...

I #!$%@? ma ślady próchnicy na 3 zębach. Syn jeszcze nawet nie ma 4lvlu. Przyznam, że się trochę podłamałem.

Ograniczmy mocno słodycze, zero słodkich napojów w domu (tylko woda), młody od maleńkości wytresowany do mycia zębów - szoruje przynajmniej 3 razy dziennie (2 razy w domu i raz w przedszkolu). Sam kontroluję, czy szoruje porządnie, i czasami poprawiam po nim. Naprawdę, rzetelnie i bez ściemy robimy wszystko to, co się powinno.

Przyznam, że się załamałem, i trochę straciłem wiarę w swój wpływ na cokolwiek...

#zalesie #tatacontent
  • 24
to sa mleczaki... tak samo jak modrosci one maja sie zepsuc


@fraciu: boże co za bzdura

@RandomowyMirek: generalnie, nie ma co się załamywać, 60% dzieci do 3rż ma próchnicę, a 90% do 18. Bardzo dobrze, że poprawiasz po nim mycie zębów, ale taki pro tip. Nie myj dziecku zębów od przodu, tylko posadź go na kolanach i myj od tyłu, ruchy szczotką nie grają roli. Sprawdź czy masz pastę z
@RandomowyMirek: Cukier jest we wszystkim, wędlinynach, serach, jogurtach, gotowych potrawach. Jak z niebieskim odstawiliśmy cukier i patrzymy na skład każdego produktu (odrzucając wszystko z syropem fruktozowym, cukrem itp) to się nagle okazało że nie mamy co kupować. Po za tym za dużo owoców, pieczywa. Oprócz tego że próchnica to choroba zakaźna to też choroba dietetyczna.
szczepem próchnicotwórczym


@miholp94: a da się toto wybić z siebie, jak już się ma? Bo ja np. staram się dbać o zęby dość mocno, nitkuje, szczotkuję, po cukrach i kwasach płuczę - wszystko na nic i ciągle mam nowe dziury. Jak żyć?
@Precypitat: wybić to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale dentystka poleciła mi Elmex Żel + biorę witaminę D. Od tej pory (minęło kilka lat) chodzę do dentysty na przegląd i nic nie trzeba leczyć. Wcześniej zostawiałam w gabinecie stomatologicznym dużo pieniędzy :P.
@Precypitat: na opakowaniu jest chyba napisane, że można stosować kilka razy w tygodniu ale mnie dentystka poleciła stosować raz w tygodniu, wieczorem. Mocno się pieni ale smak nie jest jakiś okropny, po wyszczotkowaniu zębów nie można płukać ust, dlatego polecam to zrobić tuż przed pójściem spać. Jedna tubka starcza na baaardzo długo.
@Blizz4rd: u mnie jednej się termin ważności skończył a jeszcze nie była wykończona ;)...
Napisałam o tym, że starcza na bardzo długo, bo w internecie jest wiele opinii, że to bardzo drogie jak za taką małą tubkę.