Wpis z mikrobloga

@Patologiczny_Klamca: Nie robią, bo wierzą, że nie ma takiej potrzeby. Kościół twierdzi, ze takie dzieci są na 100% święte. Czasem organizuje się dla takich dzieci coś podobnego do pogrzebu ( nieobowiązkowo, bardziej wspomnienie ) ale nie jest to stricte pogrzeb. Robi się to tylko dla rodziny, żeby miała okazje się właściwie pożegnać.
@rybsonk:
Nic takiego nie napisałem.
Nie tracą świętości, bo nigdy jej nie miały. Po śmierci stają się święte.
Kościół wierzy również, że narodzone dzieci, które nie zdążyły zostać ochrzczone również trafiają do nieba.
@rybsonk: Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałem „takie dzieci są na 100% święte ” odnośnie wypowiedzi o pogrzebach dzieci nienarodzonych.
O żywych dzieciach nie pisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rybsonk: Napisałem to wcześniej, ale być może nie do końca jaśnie. KK nie uznaje żyjących za świętych. Nie można stracić czegoś, jeśli się tego nie miało.
O nieeee... Znów zostałem blednie zrozumiany. To nie tak. Dziecko żyło i w tym czasie nie było święte (wg.KK), stało się święte dopiero po śmierci .
@rybsonk: Innymi słowy, trzeba być martwym żeby zostać świętym. Nikogo ze świętych nie nazywano świętym za życia. Mam nadzieje, ze teraz jaśniej wyraziłem swe myśli.
@goof: napisałeś że pogrzebów im nie robią bo kościół uważa że takie dzieci są na 100% święte tak? Czyli gdyby Janowi Pawłowi 2 nie zrobili pogrzebu, to jego świętość byłaby zagrożona?
@rybsonk: Nie musza robić pogrzebów, bo nie ma takiej potrzeby. Uważa się, ze takie dzieci po śmierci trafiają do nieba. W przypadku człowieka, który chodził po ziemi i grzeszył( jakim był św Jan Paweł II), stosuje się zgoła odmienne zasady. Nikt nie stwierdził Jan Paweł II święty i koniec. Gdyby tak było, nie byloby potrzeby pogrzebu.
Przeprowadzono najpierw procesy prawne które musiały dowieść, że jest święty( trwały w sumie od 2005