Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Podczas studiów zawsze starałem się gdzieś pracować a pod ich koniec zacząłem pracować w zawodzie jako programista. Przyszedł jednak nieubłagany moment gdy skończyłem studia i obroniłem dyplom w konsekwencji czego straciłem status studenta <-- jest to ważne dla dalszej części tekstu.

I teraz część właściwa, kończy mi się umowa (aktualnie zlecenie z płatnym urlopem) i odbyłem rozmowę z osobą odpowiedzialną za zasoby ludzkie gdzie zostały mi przedstawione 3 opcje:

a) Umowa o Pracę
b) kontynuację Zlecenia
b) Dzieło.

Czyli taki standard, pełny wachlarz możliwości i jeszcze nic nie zwiastowało komedii która przerodziła się w tragedie.

Z tym że bez statusu studenta Zlecenie == Uop także "To dla pracodawcy podnosi znacznie koszty"
Preferowana opcja - dzieło, myślę sobie spoko pewnie za tytuł jeszcze coś dostanę i będzie ok a kasy w błoto wyrzucać nie lubię(czytaj zusy itp) po czym pada stwierdzenie że przez następne miesiące w dalszym ciągu pozostanie ta sama kwota, dobra ok dostałem niby 2 podwyżki w ciągu ostatnich 5 miesięcy nie były jakieś duże i ok, kasa nie jest super ale starcza mi od 1 do ostatniego.

A potem padło zdanie "bo wie pan jak by Pan chciał Uop to musimy porozmawiać o stawce netto bo dojdą nam straszne duże obciążenia w postaci zusu itp po czym dodał że nie ma tego w dziele czyli nie zapłacą mi też za ubezpieczenie zdrowotne, ale twardo siedzę i słucham do końca. Skończyło się na tym że jeszcze wrócimy do tematu bo musi dogadać jeszcze to z księgowością gdyby jednak to było dzieło.

Tak pracuje u #januszabiznesu i na dodatek jest to #januszinformatyki który myśli że ktoś bedzie u niego pracował za darmo. Od spotkania do momentu wysłania tego wysłałem już 11 CV w odpowiedzi na oferty pracy. Ekipa im się w wykrusza bo z tego co wiem to inni też już szykują sie do zmiany.

#praca #pracait #pracbaza #janusz #gownopraca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Podczas studiów zawsze starałem się...

źródło: comment_oWLnUYeR8mMYgR34OuUZO2975hDzoqoC.jpg

Pobierz
  • 4