Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie dotyczące prawa i Allegro.

Otóż 21 marca zakupiłam coś na Allegro. W treści aukcji czas na wysyłkę wynosił 5 dni roboczych. Czas minął, wobec tego próbowałam skontaktować się ze sprzedawcą. Jego telefon jest cały czas wyłączony, na maile nie odpisuje. Nagle pojawił się komunikat o urlopie od 2 do 15 kwietnia. Ponowny mail z pytaniem, czy zrealizuje moje zamówienie przed urlopem zgodnie z tym co było w treści aukcji, czy jest jakieś opóźnienie (jakby miał to zrobić po urlopie, to byłoby to praktycznie 4 tygodnie czekania...) Oczywiście nie odpowiedział. Wobec tego rozpoczęłam na Allegro spór ("dyskusję") ze sprzedającym. Po regulaminowych 72h nie odpisał ani razu. Do akcji weszło Allegro - zablokowali mu jedynie konto i wysłali mu maila. Pracownik poinformował mnie, że mogę złożyć wniosek o rekompensatę i zwrot środków, jednak wymogiem jest złożenie wniosku na policji o przestępstwie. Pytanie do Was - miał ktoś podobną sytuację? Czy jest sens w ogóle składania tego wniosku, czy Allegro jak zwykle nic nie zrobi? Nie jest to jakaś wysoka kwota, zakup za około 100 zł, aczkolwiek nie jestem jedyną poszkodowaną z tego co widzę - w ciągu ostatnich 3 dni sprzedawca otrzymał kilkanaście negatywnych komentarzy, w których opisana sytuacja wygląda identycznie jak u mnie. Wcześniej miał dosłownie kilka negatywnych komentarzy które były sprzed kilku lat. Dodam, że sprzedający regularnie wchodzi na konto, więc musiał widzieć wiadomości... Nie wiem tylko czy jest sens próby podejmowania walki, czy nie ma szans na rozwiązanie tego.

Miał ktoś podobny problem? Jak się skończyło?

#prawo #allegro #pytanie #kiciochpyta
  • 8
@chawerut

z mojej strony wyglądało to tak:
pożyczyłem koledze konto na allegro (tak wiem.. młody i głupi byłem),
on dał je kuzynowi a kuzyn sprzedawał towary nie wysyłając ich.
Przyszło do mnie wezwanie na komisariat w celu złożenia wyjaśnień, potem jeszcze jedno i kolejne i tak średnio co 2 tyg przez prawie 10 miesięcy, bo do każdego zgłoszenia były potrzebne wyjaśnienia, policja szukała kuzyna i w końcu go znalazła, na moje i