Wpis z mikrobloga

#sluchawki #kiciochpyta #plantronics #steelseries #hyperx #audio
Mirki pomozcie z wyborem sluchawek. Niestety moje HyperX Cloud II się popsuły :( bylem bardzo zadowolony z brzmienia, ale mam dość kabli. Czasami grywam online i chciałbym wbudowany mikrofon. Czytam opinie o Plantronics BackBeat Pro 2 i wydają sie być idealne. Obawiam się jednak czy nie będzie problemu podczas gry? Czy one dobrze wspolpracuja z PC w ogóle? Mam wrażenie, że większość bezprzewodowych nie-gamingowych sluchawek jest stworzona tylko do smartfonu.

Zastanawiam się też nad nowymi HyperX Flight. Tu zaś martwi mnie licha konstrukcja i ludzie nie zachwalają brzmienia. Tak samo Steelseries Arctis 7.

Czy bezprzewodowe sluchawki na BT są w stanie spelnić potrzeby casual gracza? Nie zależy mi na mega ultra wyczynowym przesyle głosu w milionowe części sekudny, a zwykła komunikacja. BackBeat 2 pro z tego co czytam są super do muzyki, ale nie chcę totalnego zawodu, gdy nie będę mógł w pełni korzystać z nich grając w gry.

Może jest też jakaś alternatywa? Bose QC 35 za drogie. Z kolei Sennheisery nie mają mikrofonu.

Budżet ~1k.
  • 3
Jak chcesz bezprzewodowe gamingówki to Arctis 7. Nie mają tak wybitnego brzmienia jak studyjne słuchawki, ale 1) mają mikrofon ;) 2) mają chatmix - sprawdza się, jak grasz z kimś na discordzie czy innym teamspeaku. I to jest imo rzecz, która te słuchawki wyróżnia (na korzyść) od takich Cloudów.
@Wulfee: Zainteresuj się tematem opóźnień po BT.
Generalnie zarówno słuchawki jak i układ BT w komputerze muszą obsługiwać albo aptX LL albo LDAC żeby były w miarę sensowne opóźnienia, chociaż nie wiem czy te kilkadziesiąt milisekund to nie jest wciąż za dużo do komfortowej rozgrywki