Wpis z mikrobloga

@GrademOMur: #pytanie #prawojazdy #prawo #kierowcy #osk
Siemaneczko Mirasy. Moje pytanie dotyczy egzaminów wewnętrznych w szkołach jazdy. Ostatnio nie zdałam drugiego. Instruktor proponuje mi promocyjną cenę 10h za 600 zł :)
Nic dziwnego nie byłoby w tym, że dwa dni wcześniej z typkiem miałam wykupioną dodatkową jazdę- sam mówił, że świetnie jeżdżę i nie wie, czemu nie zdałam wcześniejszego egzaminu, a oblewa mnie na błędach typu "zła estetyka skrętu" XD
Nie chcę wydawać więcej pieniędzy, bo za egzamin wewnętrzny w szkole jazdy płacę 130zł. Wie ktoś może jak działa zmiana szkoły jazdy, albo czy egzaminy wewnętrzne są potrzebne do ukończenia kursu? HELP
  • 40
@Adry420: Jak widać u mnie to biorą bardzo na poważnie XD
Gościu na zajęciach teoretycznych od razu nam powiedział, że wewnętrzny jest po to, żeby podbijać statystyki OŚK, a za egzamin płacę tyle co w PORDZIE.
Nie chcę wydawać więcej pieniędzy, bo za egzamin wewnętrzny w szkole jazdy płacę 130zł.


@GrademOMur: gratulację dla instruktora i szkoły. Dla instruktora za to, że nie wypuszcza nieprzygotowanych kursantów, a dla szkoły za cenę egzaminu.
Oczywiście gratulację dla instruktora jeśli poprawnie wykonał swoje zadanie.

Wie ktoś może jak działa zmiana szkoły jazdy


@GrademOMur: możesz zabrać po prostu dokumenty i się przenieść. Nic ciężkiego.

egzaminy wewnętrzne są potrzebne do ukończenia kursu
@GrademOMur: a, i następnym razem proś o arkusz egzaminu wewnętrznego. Oryginał jest dla Ciebie, a kopia dla ośrodka.
Jeśli masz wątpliwości do pisz, tutaj czy na PW, ale zaznaczam, że jestem niesamowicie zarobiony i do mnie czasami trzeba się dobijać po trzy razy w ciągu dnia żebym nie zapomniał. :)
W ośrodku, w którym uczę jest to nawet w umowie.


@aanndrzej: Ale chyba nie 130zł? XD

w branży będzie to dla instruktora szacunek za poprawnie wykonywaną pracę.

No spoko, a 18 latkowie zobaczą, co się tam odwala, nie przyjdą i szkoła zbankrutuje.
No, ale instruktor będzie miał szacunek w branży.
Przez 3 miesiące, bo potem będzie szukał nowej pracy.
@aanndrzej: Dzięki za info! Wątpię, w rzetelnośc instruktora powiem szczerze. arkusz egzaminu to kartka w kratkę, nawet nie dostałam wałasnej umowy i paragonów za dodatkowe jazdy
Mam zamiar podejść jeszcze raz, ale z innym instruktorem
Ale chyba nie 130zł? XD


@czikapu: chyba 70zł.

No spoko, a 18 latkowie zobaczą, co się tam odwala, nie przyjdą i szkoła zbankrutuje.


@czikapu: o mnie możesz poczytać w Internecie, kiedyś przeczytałem o mnie, że nie ma zmiłuj się, dopuszczam do egzaminu jeśli ktoś potrafi jeździć samochodem - ja bym napisał prościej, jeśli ktoś po prostu przejedzie egzamin zgodnie z kryteriami, nie wymagam nie wiadomo czego.. Każdy egzamin jest nagrywany.
Pobierz
źródło: comment_tVouvYmJ3F9Cp0WONluiVJaef8MMV98Q.jpg
@GrademOMur: Ja zdawałem w Gdańsku i instruktor przez 2 godziny egzaminu wewnętrznego prowadził mnie po najtrudniejszych skrzyżowaniach i drogach w mieście. Ewidentnie robił wszystko żebym nie zdał. Oczywiście oblałem za pierwszym razem. Za drugim razem przejechałem na czerwonym świetle, ale mi zaliczył egzamin :P I z tego co się orientuję to 99% kursantów oblewało na pierwszym egzaminie wewnętrznym, a kolejny płatny 120pln :S Często OSK obniżają cenę za kurs żeby być
@ntdc: Mam złoty szpadel. Serio egzamin wewnętrzny teoretyczny w OSK jest nieobowiązkowy? Bo nie zdałem za pierwszym (zabrakło mi 6 punktów) i pierwszy mają w cenie kursu, a poprawka dodatkowo płatna w cenie 50 zł
( ͡° ʖ̯ ͡°) no i jest jeszcze praktyczny egzamin wewnętrzny