Wpis z mikrobloga

Hollywood już niedługo w Rijadzie

Już 18 kwietnia 2018 roku w Rijadzie ma zostać otwarte pierwsze kino. Tym samym bohaterowie "srebrnego ekranu" wrócą do Arabii Saudyjskiej po blisko 50 latach. Jest to jeden z przejawów reform, które wprowadza saudyjski następca tronu Mohammed bin Salman.

Pierwsze kino zostanie otwarte w stolicy, Rijadzie, w prestiżowej dzielnicy finansowej. Operatorem kina będzie amerykańska spółka AMC Entertainment Inc., która uzyskała zgodę na budowę w Arabii aż 40 kin w ciągu najbliższych 5 lat.

Saudyjskie władze deklarują, że do 2030 roku, chcą otworzyć 350 teatrów, w których znajdzie się aż 2500 sal kinowych. W efekcie ma to doprowadzić do tego, że od 2030 roku Saudyjczycy będą wydawać ok. 1 miliarda dolarów na same bilety (a doliczcie jeszcze popcorn). ( ͡º ͜ʖ͡º)

W saudyjskich kinach nie będzie obowiązywała segregacja płciowa, która jest dość powszechna w Królestwie. Na ekranach ma pojawiać się większość hollywoodzkich filmów, jednak część z nich będzie musiała być ocenzurowana. Pierwszym filmem jaki zostanie wyświetlony w Arabii Saudyjskiej będzie "Czarna pantera".

#arabiasaudyjska #bliskiwschod #piateczkizsalmanem ( ͡º ͜ʖ͡º) #lagunacontent - zachęcam do obserwowania tutaj lub na facebooku( ͡° ͜ʖ ͡°)
JanLaguna - Hollywood już niedługo w Rijadzie

Już 18 kwietnia 2018 roku w Rijadzie...

źródło: comment_j8qUPn6ff0opnD6fPVK1abXsdnCsxIrA.jpg

Pobierz
  • 11
@JogurtMorelowy: Wiem, ale imho lepiej już użyć "teatr" niż pisać "multipleks". Świadomie dałem ten "teatr". Jakbym dał "kino" to wyszłoby trochę masło maślane:

chcą otworzyć 350 kin, w których znajdzie się aż 2500 sal kinowych

Niby i poprawniej, ale jak czytasz to zaczniesz się zastanawiać jaka jest różnica między "kinem" a "salą kinową". Chociaż może i tylko ja bym się nad tym zastanawiałem, bo u mnie w mieście dawniej to było