Wpis z mikrobloga

Odnośnie Pałacu Kultury i zupełnie nie realnych propozycjach rozebrania, uważam że powinno się go umyć, teraz to szara bryła, kiedyś był biały, czyli jest obłożony jakimś kamieniem

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32412/1426721_10151710611622093_1144952506_n.jpeg

No biały to by się ładnie reprezentował.

PS. Czy są teraz metody zabezpieczania elewacji przed brudem ?

Kiedyś pisali że koszt umycia 20 mln zł.
Nie wiem na ile to realne ale można sprzedać powierzchnię reklamową na Pałacu i przyległościach i to sfinansować. Co z tego że jakaś szmata z reklamą powisi rok na pałacu ? Jak się remontuje zabytki to tez stoją rusztowania z siatkami zabezpieczającymi i jest OK.

Myślę że z reklam na pałacu i przychylnościach dało by się to spokojnie sfinansować.

A teraz ten przykład architektury socrealistycznej wygląda jakby pies go wyrzygał.


#warszawa #zabytki #budownictwo #polska #architektura
m.....g - Odnośnie Pałacu Kultury i zupełnie nie realnych propozycjach rozebrania, uw...

źródło: comment_Ldm938zYeaA5Nymax1l4dXTn8w4UOANW.jpg

Pobierz
  • 10
PS. Czy są teraz metody zabezpieczania elewacji przed brudem ?


@mercedes_amg: mało skuteczne i drogie.

Kiedyś pisali że koszt umycia 20 mln zł.


@mercedes_amg: bo tyle to kosztuje.

Nie wiem na ile to realne ale można sprzedać powierzchnię reklamową na Pałacu i przyległościach i to sfinansować. Co z tego że jakaś szmata z reklamą powisi rok na pałacu ? Jak się remontuje zabytki to tez stoją rusztowania z siatkami zabezpieczającymi
Tylko po myciu. Budynki są strasznie zasyfione. Spaliny, dym, opady. Jak przez lata się to uzbiera to potem jest tego kilkucentymetrowa warstwa. U nas widziałam, jak budynek tak czyścili (stary piaskowiec). Z kupo brązowego na ładny krem. Masz tu przykład: klik Teraz naprawdę można wszystko wyczyścić tymi nowymi technologiami.