Wpis z mikrobloga

Mirki przeżywam wewnętrzny dramat xd
Niedawno dostałem pracę w #korpo jako planista i na rozmowie zawolalem że chce na rękę 2500 zł bo bez doświadczenia xd
Dali mi bez wahania a dziś znajomy który pracuje 5 lat sypnal się przez przypadek że dostaje 5k (już nieważne czy netto czy brutto)
Teraz jestem zły na siebie bo może mogłem podać wyższa kwotę ale bałem się że jak podam za wysoka to do mnie nie oddzwonia xd
A podwyżek podobno u mnie w firmie nie dają tylko chyba wola zatrudnić nowego pracownika.
No i #!$%@?, czuję się jak biedak.
#korposwiat #pracbaza #zalesie
  • 9
@konstelacjaniesamowitosci: no ciężko to wyważyć bez doświadczenia. parę lat temu też rzucałem 2500 netto i też czułem się jak biedak. Myślę że teraz można tak 4000 zł brutto rzucać bez ryzyka. On też dostaje 5k po 5 latach także nie tak od razu. po pół roku możesz cisnąć spokojnie o podwyżkę, a jak nie wypali to zmieniać robotę już za konkretne hajsy
@XenuneX: Pierwsza praca jako biurowiec w korpo. Poprzednie to robocze stanowiska też w korpo ale innych ale powiązanych z branżą i w sumie to rok tylko. Natomiast wykształcenie po technikum powoduje że ogarniam tamtejsze tematy bo dużo pracuje z rysunkiem technicznym no i język angielski na poziomie b2/c1 xd
@puto: no właśnie teraz wychodzę z założenia że nie wszystko od razu, natomiast wiem że ktoś na moim stanowisku pracuje z 1900 na rękę więc już wiem dlaczego nie podają widelek w ogłoszeniach o pracę. Zrobię jak radzisz, poczekam pół roku :)