Wpis z mikrobloga

@MrBanana: płace rocznie, wcześniej miałem studencką wersję, więc miałem też zniżkę na pierwszy rok jakieś 25%, najbardziej to boli że musimy płacić w EUR, bo w $ wychodzi znacznie taniej, nawet w GBP jest taniej.
Pierwszy rok kosztował mnie jakieś 1022 zł (229.70 EUR ale nie wiem jaki wtedy był kurs + pewnie prowizja banku) (razem z vatem bo na stronie podają bez), bez zniżki by było jakieś 306 EUR.
Za
@GotoFinal: Korzystałem z wielu IDE, począwszy od Visuala przez VScode'a Atoma'a i kończąc na Vim'ie. Ale to co oferuje Clion to coś niesamowitego. Programowanie z użyciem tego środowiska to czysta przyjemność. Kupie abonament gdy tylko znajdę prace ;).
@MrBanana: ja tam głównie z intellij korzystam, to jeszcze większa różnica w porównaniu ze wszystkim innym :D Java sama w sobie ma jedne z lepszych IDE i narzędzi tego typu, a intellij to już szczyt...
Ale czasami też używam cliona czy datagrip czy ridera, z tym że się czasem zastawiam czy nie powinienem jednak kupić tylko intellij, bo w pozostałych nie robię nic poważniejszego, a jednak płacę 50% więcej :D
@GotoFinal: fajne ze istnieją darmowe open sourcowe projekty jak atom, vscode. Jednak płatne oprogramowanie to inna liga. Jak ja zobaczyłem jak Clion ułatwia i uprzyjemnia robotę, to stwierdziłem jednak ze warto kupić pomimo ceny. Ale kurczę jak się jest programista za granica to cena staje się symboliczna :D.