Wpis z mikrobloga

Niektórzy wiedzą, że dwa tygodnie temu zacząłem pracę jako konduktor, wiem, póki co krótko... Codziennie dojeżdżam pociągiem i dzień w dzień teraz się tym będę zajmował, ale wolną sobotę i tak spędziłem w podróży koleją.

Dalej mnie to jara i mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie wypalenie, nie wkradnie się monotonia życia codziennego, będę czerpał radość ze swojej pracy i próbował dawać też uśmiech podróżnym.

I również Wam życzę tego mireczki i mirabelki, róbcie to co kochacie najbardziej i bądźcie uśmiechnięte. (òóˇ)

#kolej #pkp #pociagiboners #mojezdjecie #dziendobry #przemyslenia
Pobierz maxbor555 - Niektórzy wiedzą, że dwa tygodnie temu zacząłem pracę jako konduktor, wie...
źródło: comment_FrgfE9DYtiA6mrVqS3Wv1gECbJTMBG9L.jpg
  • 41
@maxbor555: Gdyby to było takie proste. Znajomy maszynista powiedział mi znów dzisiaj, żebym spróbowała się dostać na kolej, skoro lubię pociągi. Na kurs maszynisty w IC mnie nie wzięli, aplikację na stanowisko nastawniczego też odrzucili, a na konduktora się nie nadaję. Więc pozostaje fotografowanie przy szlaku i zwiedzanie lokomotyw, dziś zaliczyłam przejażdżkę w jednej wąskotorowej :D
@Destruktor91 to zależy. Tam gdzie ja byłem to roboty było więcej niż ma część dyżurnych, ale porównując moje obecne stanowisko z tym co miałem jako nastawniczy to i tak lepiej być nastawniczym, mniejsza odpowiedzialność, kasa odrobinę mniejsza Ogonie to z kasą na kolei jest słabo, mając na uwadze odpowiedzialność i system pracy
Tak, to dużo zależy od tego jakie są warunki miejscowe, jaka linia itd. Ale ogólnie to Nastawniczy ma mniej na głowie niż Dyżurny. Z kasą jak najbardziej prawda, trochę mało jak na taką odpowiedzialność.
@Destruktor91 warunki miejscowe są kluczowe, a nie ilość pociągów. Ja akurat pracuję na stacji, która jest na granicy swoich możliwości. Na 12 godzin jedzie 150 pociągów w dzień, a stacja ma pseudo sprzeczny przebieg :D

Czasem się trafi dłuższa przerwa, czytaj 10 minut, to można iść do wc, coś zjeść i jeszcze się ponudzić, tak się zmienia percepcja czasu