Wpis z mikrobloga

2 175 - 1 = 2 174

Tytuł: GRU. Radziecki wywiad wojskowy
Autor: Wiktor Suworow
Gatunek: literatura faktu

#bookmeter

Książka w założeniu opisuje GRU, czyli radziecki wywiad wojskowy - problem jest taki, że te opisy to zestaw ogólników, z których prawie nic nie wynika. Bardzo mało jest ciekawych fragmentów: opisów akcji, szkolenia - jest za to masa wodolejstwa i nudnych fragmentów w stylu wyliczania poszczególnych działów.
Z tej książki na serio nie da wiele się dowiedzieć, jest dość krótka (wrażenie potęguje kieszonkowe wydanie) - te 200 stron tekstu spokojnie można było skondensować na 20, może 30.
Jedyny w miarę ciekawy fragment to "szachowanie" wszystkiego w Rosji, bo wszystko jest zdublowane i walczy między sobą: GRU vs KGB vs Partia, które pilnują cuglów armii.

Nie polecam tej książki, bo na serio prawie niczego ciekawego nie można się z niej dowiedzieć: opisy (nieudanych) akcji to jakiś żart - wpisy po kilka linijek, w stylu "szpiedzy chcieli pozyskać plany samolotu, ale zostali złapani i wydaleni" - żenada.

Patrząc na to, że Suworow napisał cały zestaw takich książek, mam podejrzenie, że wszystkie to produkowane dla kasy wodolejstwo - ale nie wiem, bo innych nie czytałem.
fledgeling - 2 175 - 1 = 2 174

Tytuł: GRU. Radziecki wywiad wojskowy
Autor: Wikto...

źródło: comment_eGvk3Icff8o6IRm5iovBdu3HypCORJtg.jpg

Pobierz
  • 4