Wpis z mikrobloga

Mirki tak sobie mysle, czy klawiatury mechaniczne sa faktycznie najlepszym wyborem dla osoby z #programowanie ktora napierdziela caly dzien?

Czy nie lepsze dla nadgarstków/palców są klawiatury z niskim skokiem klawiszy takie jak w laptopach, no tak na logike przeciez tam skok jest mniejszy wiec palce musza wykonac mniejszy zakres ruchu, jak to jest?

Moze jest tu ktos z #programowanie lub #pcmasterrace i podpowie cos z wlasnego doswiadczenia?
  • 20
@ranestwen: Microsoft ergonomic sculpt dla mnie jest najwygodniejsza. W ogóle nie czuje naprężeń nadgarstków i jest przyjemnie. Tyle że mnie na nią nie stać :.. (
@Pirzu: mój mechanik jest cichszy niż niektóre membranowe, mniej więcej poziom membranowych, cherrymx też powstały już chyba silvery, które są nastawiona na ciszę, nie mówiąc o możliwości wrzucenia gumek wyciszających.

zaczynałem od motospeed ck104 i tamto to była strasznie głośna maszyna do pisania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nawet na tamtej jak kilka dni posiedziałem to po kontakcie z zajechanym razerem arctosa, niebo a ziemia..

hype też
@ranestwen: z mechanikiem tyle co w sklepie. Na ergonomicu pracowałem parę h. Wiem że lubię część pod nadgarstki które zwykle mechaniki nie mają oraz są wyższe więc nadgarstek jest zgięty w nienaturalną stronę ( do góry) a nie w dół ( ergonomic to ma).
@Pirzu: mechaniczne teoretycznie powinny się w grach sprawdzić ponieważ konstrukcja przycisku powinna minimalizować "hazard" po zestyku. Więc teoretycznie da się mniejszy czas reakcji uzyskać. + Komuś
@ranestwen: raz straciłem na parę minut czucie w dłoni od niedopasowanego krzesła do blatu + braku takich ergo szczegółów. ( Przy pracy myszką) także od tego czasu zwracam na to uwagę i takie szczegóły rzeczywiście robią różnicę.
@ranestwen: Pytanie czy nie będzie Cię irytować dźwięki jaki te klawiatury wydają... Ja próbowałem z taką pracować i szlag mnie trafiał. Z drugiej strony zastanów się co ma klawiatura mechaniczna, że będzie "lepsza"
@ranestwen: Programowałem przez rok na zwykłej membranowej komputerowej (Media-Tech, nie pamiętam modelu), potem przez 1,5 roku na bardzo dobrej membranowej laptopowej (EliteBook 8560p). Potem kupiłem Razera Blackwidow Stealth 2014 na przełącznikach Orange - początkowo ciężko było się przyzwyczaić, ale po tygodniu nie wróciłbym już na membranę. Pisało się znakomicie.



Teraz od pół roku pracuję na Corsair K70 na przełącznikach Brown i na chwilę obecną nie mam zastrzeżeń. A jak łatwo się