Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie. Jaki kierunek byłby odpowiedni na pierwszą pozaeuropejską podróż?
Planuję się gdzieś wybrać w tym roku i tym razem ciągnie mnie na bardziej egzotyzną podróż. Przy czym podróżowałbym sam i sam również wszystko załatwiał (nie bawi mnie póki co korzystanie z ofert biur podróży). Sam też chciałbym po całym kraju podróżować, dlatego wymaganiem na pewno jest wysoki poziom bezpieczeństwa ;)
Raczej preferuję czas spędzać aktywnie, więc fajnie jakby było co zwiedzać - do tej pory najfajniej się mi sprawdził Cypr. Było morze, były piękne plaże, ale jednocześnie góry i sporo ciekawej architektury do obejrzenia.
#podroze
  • 19
  • Odpowiedz
@venomik: mało jest miejsc mocno niebezpiecznych, ale nie da się jednoznacznie skategoryzować kraju jako "bezpieczny". Wyjdziesz po bułki wieczorem i dostaniesz w cymbał od Seby pod blokiem u nas, czy w związku z tym powiesz, że u nas jest niebezpiecznie?

Ja robiłem jakiś czas temu pierwszą podróż do Azji - Singapur, Malezja, Tajlandia i nie zawiodłem się. Żadnych niebezpiecznych akcji nie było, a sporo kilometrów wodą, lądem i powietrzem zrobione.
Singapur
  • Odpowiedz
@venomik: A tak zupełnie serio - jeśli chcesz zażyć egzotyki i nie zbankrutować przy okazji, to przemyśl Kaukaz - Gruzja, Azerbejdżan. Piękne miejsca z bogatą historią, pyszne wina, świetne krajobrazy i bardzo ładne dziewczyny ;)
  • Odpowiedz
@4kroki:

No wiadomo, że krzywda może mi się stać w zasadzie wszędzie - ale na pewno są kraje mniej bezpieczne. Przykładowo takie RPA spełnia wszystkie moje wymagania, ale póki co tam się nie wybiorę ;)

Te kraje które wymieniłeś wyglądają bardzo spoko. Własnie się nad nimi zastanawiałem. Dodatkowo Sri Lanka albo Indonezja. Ale generalnie azjatyckie kierunki raczej, nie afrykańskie.
Jak długo byłeś? Nie było za dużo tego jak na jedną podróż?
  • Odpowiedz
@venomik: wlasciwie kazde miejsce na swiecie mozna fajnie zwiedzic ;) jak bedziesz podrozowac sam to tez polece filipiny, bo ludzie sa strasznie przyjazni, Gruzja podobnie - no ale to juz nie taka znowu egzotyka ;) Sri Lanka jest fajna, ale troche czulem sie tam jak chodzacy bankomat, za to w przeciwienstwie do Filipin maja bardzo dobre jedzenie, w Indonezji dziewczyna byla i tez zadowolona. Jak bedziesz lecial to zrob sobie tak
  • Odpowiedz
@Jestemwtoslaby:
@Jestemwtoslaby: Nie byłem na Krecie, więc nie porównam. Mogę Ci tylko opisać krótko co myślę o Cyprze.
Po pierwsze - jak będziesz w części greckiej to nigdy nie mów nic o części tureckiej. Absolutnie każda osoba będzie Ciebie poprawiać, że to nie jest część turecka, ale okupowana. Absolutnie każda, to jak odruch bezwarunkowy ;)
Jak pani w punkcie informacyjnym powiedziałem o części tureckiej to z miejsca mi przerwała, poprawiła
  • Odpowiedz
@venomik: spędziłem w Larnace ponad rok, mieszkałem niedaleko kościoła Św. Łazarza. Też polecam to miasto, warto zobaczyć flamingi. :D
  • Odpowiedz