Wpis z mikrobloga

@dziki: W IT możesz spodziewać się płatnych dni wolnych jak na UoPie (w zależności od "pracodawcy", ale jest to raczej na porządku dziennym). Jeżeli tego nie ma, dolicz sobie do stawki. Pamiętaj, że na UoPie w pewnym momencie dojeżdża Cię drugi próg podatkowy - będąc na B2B masz mechanizm, żeby z tym walczyć - podatek liniowy 19% (na taki możesz zdecydować się przy - utworzeniu działalność / do któregoś dnia (20?)
  • Odpowiedz
@dziki: Płacisz duży ZUS a potem są z tego grosze. Największą wadą jest chyba, to, że jak jesteś pracownikiem to ciężej jest się ciebie pozbyć. 3miesiące wypowiedzenia, umowy a jak jesteś firmą to po prostu rezygnujemy z twoich usług i pa. W tym miesiącu nie mamy dla ciebie projektu, może za pół roku coś będzie...
  • Odpowiedz
@dziki: no i kolejna wada. Nie jesteś pracownikiem firmy X więc nie możesz uczestniczyć w wielu projektach ze względu na bezpieczeństwo i umowy. Jesteś zewnętrzną firmą a wiele umów jest tak zawartych, że nie można outsourcować pracy. U mnie w firmie nie ma mowy o B2B.
  • Odpowiedz
@dziki: Jako junior odradzam B2B.
Ale później to chyba najlepsza opcja. Sam wybierasz projekty, koncertujesz się na pracy, a nie na korpo bzdurach, obowiązuje cię umowa z klientem, a nie żadne inne regulaminy czy przepisy, możesz sobie odliczyć od podatku: dojazd do klienta, sprzęt biurowy i komputerowy, szkolenia, samochód..., możesz mieć wielu klientów.
sprawy księgowe to może 2-4h w miesiącu.

wady: czasami długie terminy płatności, jak płacisz mały ZUS to na
  • Odpowiedz
@lolek24: Myślę, że autorowi nie chodzi o takie B2B, gdzie sam szukasz klientów itp.
Chodzi mu raczej o B2B z jednym stałym pracodawcą. Bardzo często w IT firmy proponują taką współpracę, i wygląda to dokładnie tak samo jakbyś pracował na UoP, no może poza płatnym L4, bo z tym się jeszcze nie spotkałem.
  • Odpowiedz