Wpis z mikrobloga

@Midnight_MindDriver: wbrew pozorom ceny w Almie (ja tam nadal nazywam to "Krakchemia", zresztą nie ja jeden ;) nigdy nie były wyjechane w kosmos. Niektóre produkty były tańsze, inne droższe i tyle. Zdarzało się oczywiście, że jakiś produkt był znacznie droższy niż w Geancie/Real/Carrefour - tak jak wszędzie. Był za to bez porównania lepszy asortyment - większy wybór konfitur, dżemów, pieczywa, mleka, jaj, majonezów, ketchupów. Dostępne były produkty od lepszych lokalnych dostawców
asortyment taki jaki był za dobrych czasów

@enron: no nie za bardzo przynajmniej jeśli chodzi o napoje i słodycze :(


@kawiarnianypl: no tu się nie wypowiem, staram się dla własnego dobra w miarę skutecznie omijać te kategorie produktów ¯\_(ツ)_/¯
@enron No właśnie wiem. Ja lubiłem chodzić do Almy, bo znajdywałem za każdym razem coś nowego. Do tej pory mam puszkę po pierwszej yerbie, którą tam kupiłem. Szkoda, bo drugiej takiej sieci nie ma w Polsce.
Szkoda, bo drugiej takiej sieci nie ma w Polsce.


@Midnight_MindDriver: a P&P nie jest czymś takim właśnie? Wiem, że od czasu kłopotów Almy jak najbardziej próbują się odciąć od metki "Delikatesy" ale chyba jednak są nieco powyżej klasy przeciętnych oszonów czy kerfurów...
@enron Dawno tam nie byłem, ale zwykle nie widziałem tam nic wyjątkowego. Wyższe ceny, trochę inni dostawcy. Ale w większości te same produkty, tych samych firm dostaniesz w innych marketach.
@Midnight_MindDriver: tak jak pisałem, teraz wiele się zmienia w innych sklepach - na lepsze. Ale nadal zdecydowanie przyjemniej robi mi się zakupy w Almie (a zdarza mi się, jak akurat coś kupuję w Castoramie - to wtedy już wolę załatwić spożywkę za jednym zamachem).
No i w zasadzie Alma to jedyne miejsce poza dwoma sprawdzonymi sklepikami osiedlowymi, gdzie bez obaw o jakość kupuję wędliny, mięso i pieczywo.
@enron: ode mnie dodatkowo mają props za garmażerkę - zero przykrych niespodzianek.


@Mimla: akurat garmażerki tam nie kupuję, mam osiedlowy sklepik w którym ta jest takiej jakości, że nawet już przestaliśmy robić w domu pierogi xE