Wpis z mikrobloga

#esport #gry #niepopularnaopinia #gownowpis

Generalnie nie mam nic do esportu. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś to lubi to uprawiać, a ktoś inny lubi to oglądać i płacić za to, to nic mi do tego. Natomiast nie potrafię pohamować takiego wewnętrznego śmiechu, jak widzę artykuły czy wypowiedzi, które gdyby nie to, że wiem, że dotyczą gier komputerowych, to bym był święcie przekonany, że chodzi o jakąś bardzo poważną dyscyplinę sportową. Dla wiadomości sportowych najczęściej zaglądam na SportoweFakty. Tam od jakiegoś czasu jest specjalny dział poświęcony esportowi. Już ten sam fakt nieco dziwi. Ci, którzy lubią mówić, że skoro szachy to legitny sport, to czym to się różni od esportu - to mówię, że ja jakoś na tej, ani innej stronie nie widziałem newsu na temat rozgrywek szachowych, czy brydżowych. No i tam czasami natrafiam na artykuły, jak taki jeden pamiętny, który dotyczył jakiegoś transferu kolesia do nowego teamu, w domyśle - lepszego. #!$%@?, to brzmiało tak jakby Kucharczyk przechodził do Realu. Koleś się wypowiada, że dla niego to wielka nobilitacja być częścią takiej drużyny; że czuje, że warto było pracować, i że dla niego to motywacja do dalszej, ciężkiej pracy. Czyli #!$%@? co, do tego, żeby jeszcze więcej #!$%@?ć w LOL'a? Szanuję to, że ktoś ma swoją pasję, której się poświęca, ale takie zrównywanie to z tradycyjnym sportem to dla mnie paranoja.
  • 13
@Kenteris jednak wydaje mi się, że żeby wygrywać na "światowym poziomie" nie wystarczy jak to ująłeś "#!$%@?ć". Trzeba ćwiczyć taktyki, oglądać jak grają inni i dążyć do perfekcji. To tak jak w piłce nożnej. Oni nie tylko grają, by wygrać, ale też analizują mecze, oglądają innych i tworzą taktyki. Co z tego, że Lewandowski jest dobry, skoro Polska drużyna jest raczej średnia. Gra się całą drużyną.
Koleś się wypowiada, że dla niego to wielka nobilitacja być częścią takiej drużyny; że czuje, że warto było pracować, i że dla niego to motywacja do dalszej, ciężkiej pracy. Czyli #!$%@? co, do tego, żeby jeszcze więcej #!$%@?ć w LOL'a?


Hehe, no tak, bo żeby ciężko pracować to trzeba podnosić góry, rozumiecie? TYLKO PRACA FIZYCZNA a nie jakieś tam klikanie w kompjutery.

Czasami mam wrażenie, że najwięcej biadolą Ci, którzy nigdy nie
@2phonepiotrus: xD

Taaa, zinterpretuj swoją wypowiedź pod swoją modłę, tak aby zrobić ze mnie typowego Janusza, a Ty żebyś był tym nowoczesnym przedstawicielem techno-elity xD Idź #!$%@? zaczep laskę na tekst, że jesteś sportowcem. A kiedy zapyta Cię co uprawiasz to powiedz "gram w grę" xD
Taaa, zinterpretuj swoją wypowiedź pod swoją modłę, tak aby zrobić ze mnie typowego Janusza


Nie muszę tego robić kiedy sam to uzewnętrzniasz. Jeszcze to - "no wiecie, ja generalnie nie mam nic do esportu" a kilka zdań później "hurr durr paranoja!!!" - żeby usprawiedliwić swój bóldupy i nie wywołać fali krytyki ( )

Idź #!$%@? zaczep laskę na tekst, że jesteś sportowcem.


Nikt nie stawia na równi
@2phonepiotrus: Wyprowadzić z równowagi? To samo mogę powiedzieć o Twojej pierwszej wypowiedzi xD

I chyba przez cały mój post wyraźnie podkreślam, że nie mam nic do esportu, i że nawet szanuję to. Szkaluję jedynie próby zrównywania tego z normalnym sportem. A takich prób nie brakuje. Przecież się mówi nawet o tym, żeby to włączyć do igrzysk olimpijskich.

Te cechy, które twierdzisz, że wymaga esport - pamięć mięśniowa, reagowanie na zmiany, pewnie
To jest jak z uchodźcami. Musisz ich całkowicie i ślepo popierać, bo inaczej zrobią z ciebie jakiegoś prawola, faszystę. I tak tutaj. Musisz w ciemno wypowiadać się w samych superlatywach na temat esportu, bo jak zgłosisz swoją krytykę co do jakiejś kwestii z nim związaną, to zaraz zrobią z ciebie zacofanego Janusza.


A za Hitlera były niższe podatki xD

Genialne są te Twoje porównania.

Szkaluję jedynie próby zrównywania tego z normalnym sportem.
@Kenteris: każda osoba która w dowolny sposób ogarnia esport nie szuka newsów na takich gównoportalach. Streamy oglądają na twitchu zamiast w tv, są strony typowo o danej grze/wydarzeniach. Oczywiście wszyscy zwęszyli w tym hajs i jesteśmy spamowani wszędzie gdzie się da (na dodatek poziom kuleje). Chodzi tylko i wyłącznie o popularność + pieniądze. Każdy gówniak lubi grać, starsi też pypciają w jakieś lole czy fify, więc target jest ogromny.
@2phonepiotrus: Wybrałem jeden z wielu podobnych artykułów. Generalnie na tej stronie najnowsze newsy nie są posegregowane, widać najpierw sam nagłówek. Czytasz go, nie wiesz o co chodzi, ale myślisz, że za nim się kryje coś istotnego. Klikasz w to, a tam o jakichś potyczkach gejmerów :D

Na wypoku było pełno też takich dyskusji, gdzie nie brakowało Mirków, którzy używali wszelkich argumentów (jak ten z szachami), żeby dowieść, że nie ma przeciwwskazań,