Wpis z mikrobloga

#linux #manjaro wołam @simperium @madmanlabs @KendziorSC którzy urządzili sobie festiwal argumentów, że Photoshop nie działa na Linuxie. To już nie te czasy, że możecie jechać z tym argumentem. Działa każda opcja, każdy filtr, każda czcionka z windowsa, zapisywanie i otwieranie. Nawet powiązanie plików można zrobić, ale już przy tym troszkę zabawy. Działa tak samo szybko jak na Windowsie, żadnej różnicy.
arekdomek - #linux #manjaro wołam @simperium @madmanlabs @KendziorSC którzy urządzili...

źródło: comment_TvX0mUzwfPNBSqKQPVmjX0WgVDWJ6eeB.jpg

Pobierz
  • 12
@arekdomek: A jak z wydajnością przy jakiś skomplikowanych filtrach? Druga sprawa, nie ogarniam w adobe ale domyślam się, że raczej adobe ma zaimplementowaną możliwość wykorzystywania GPU do obliczeń. Jak jest z tym na Linuksie?
@Kryspin013: działa GPU ;) mogę sobie przełączać intel-nvidia w prefencjach, z tego co doświadczyłem, to filtry działają super i nie ma problemu z wydajnością, przerobiłem około 1000 obrazów ostatnio, w większej rozdzielczości i nakładałem sporo filtrów, działa
@ipleelda: oczywiście, że nie jest natywne, nakładka PlayOnLinux na Wine ma fajny instalator photoshopa, działa nawet najnowsze CC, ale ja mam akurat licencje na cs6, to zainstalowałem cs6. Dociąga wszystkie czcionki windowsowe i śmiga, później w PlayOnLinux dajesz skrót na pulpit i uruchamiasz Photoshopa zwykłą ikonką, nawet nie wiesz, że coś wspomaga ;)
To idźcie się żalić do Adobe że nie robią wersji na Linuksa

@QBA__: ale o co ci chodzi? Zwracają uwagę, że nie działa natywnie. W przypadku takiego softu jest to bardzo istotne, bo chodzi o wydajność i stabilność. To nie jest zarzut do nikogo, tylko stwierdzenie faktu
@arekdomek: Dzięki za sprawdzenie! W moim przypadku zostanę chyba jednak przy windowsie. Przy edycji wesel wolałbym nie stracić kilkudziesięciu godzin pracy :D Windows w tym przypadku ani razu nie zawiódł :)