Wpis z mikrobloga

Wiecie, że Maria (nie Maryja) jest opisana w Biblii jako zwykła kobieta, która też grzeszy? Nie jest żadną królową niebios, nie odpuszcza nam grzechów i nie wstawia się za nami u Boga Ojca. Jej jedyne przykazanie, które można znaleźć w Ewangelii Jana brzmi "Co wam powie, czyńcie!" (Jan 2:5). Czyli jedyną rzeczą, którą Maria od nas wymaga jest słuchanie jej Syna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Biblijna Maria mówi, żeby słuchać Jezusa, a 2 tysiące lat później objawia się w Fatimie, Medziugorje, czy innej Koziej Wólce i każe oddawać sobie cześć, katolicy zdecydujcie się w końcu, bo narazie wierzycie w sprzeczności xD Kult maryjny, objawienia i inne herezje są ewidentnym działaniem diabła, żeby zwieść ludzi i zaprowadzić ich do piekła, to naprawdę trzeba być ślepym żeby tego nie dostrzec.
Następna sprawa to "zdrowaś Maryjo". W Biblii nie ma żadnej modlitwy do Marii. Jedyne co tam znajdziecie to jej odwiedziny u Elżbiety (Jan 1:39-56). "Błogosławionaś ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twego" to zwykłe powitanie, a watykan dorobił jakąś formułkę i cyk, nowa, fajna tradycja zapoczątkowana ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Jak już jestem przy modlitwach, to warto dodać, że "Ojcze nasz" jest modlitwą dla niewierzących, a klepanie formułek nic nie daje, bo Bóg słucha nas po tym, co mamy w sercach, a nie po wyniosłych słowach.
#chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm #bekazkatoli #katolickieherezje
  • 47
@robertx:

a) Podstawą chrześcijaństwa jest konieczność uratowania ludzkości z pierwotnego upadku. Przez grzech Adama wszyscy są przeklęci i poddani pod władzę grzechu. Po to przyszedł Jezus, żeby zapłacić za te grzechy. Po co Maria miałaby potrzebować Zbawienia (ratunku, bo w greckim jest to tożsame), gdyby była bezgrzeszna, czysta? Ba, jeśli Bóg ma możliwość arbitralnego usuwania grzechów bez ofiary z Jezusa, to i Jezus w ogóle przyszedł nadaremno.

b) Poza tym Nowy
@TheTostu: Prosiłem o cytat, który podobno jest, a dostałem jedynie interpretacje. Dzisiaj jakoś nie mam ochoty na tego rodzaju przepychanki, zaczyna się majówka, trzeba się cieszyć z pięknej pogody, miłego dnia! :)
@TheTostu:

Jezus był jedynym, który nie miał grzechu.

To przeczytaj co o tym sądził papież Pius IX ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez
@wujaszek_billy:
„Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia” (Łk 1,48).

Zgadnij kogo na Egzorcyzmach najbardziej boi się zło? Nic tak nie działa na szatana, jak obecność Maryi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@4lord: katolickie egzorcyzmy xD Jak demony wyrzucał Jezus, a jak to robią katolicy? porównaj sobie. Poza tym katolickie egzorcyzmy nie wyrzucają żadnego demona, większość to choroba psychiczna, albo wmówienie sobie czegoś, diabelska sztuczka też wchodzi w grę
@seba098765:
W Biblii nic takiego nie ma. Natomiast jako katolik masz coś takiego jak kościół i jeśli on ci mówi w co masz wierzyć, to albo to przyjmujesz albo nie. Jeśli przyjmujesz, uznajesz że jest sukcesja apostolska od Piotra:

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz