Wpis z mikrobloga

Wyłumaczcie mi jak to jest z ludźmi na Wykopie. Takie przykłady:

Jesteś fotografem. Za przykładowe zlecenie bierzesz 1000zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 300zł. Piszesz o tym na Wykopie - ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

Inny przykład. Robisz strony www, sklepy, itd. Za przykładowe zlecenie bierzesz 2000zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 500zł. Piszesz o tym na Wykopie - ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

Inny przykład. Wykonujesz jakiekolwiek usługi. Za przykładowe zlecenie bierzesz 200zł. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 50zł. Piszesz o tym na Wykopie - ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.

I przykład do którego zmierzam. Jest taksówkarz, wykonuje usługi przewożenia ludzi. Przykładowo za wejście do niego bierze 6-8zł i odpowiednio za kilometr/czas. Pojawia się bezpośrednia konkurencja która bierze za to samo 1zł. Tak, mam na myśli #taxizlotowa @szymon-wrzesien . Co piszą ludzie na Wykopie? Chwalą tego który ma tak niskie ceny, który nie szanuje swojego czasu, który pracuje za dużo mniej niż powinien. Wydaje mi się że ludzie o nim myślą - super że się nie szanujesz, ważne że nas wozisz tak tanio, nie szanuj się i swojego czasu, nie podnoś cen.

To tak jakby ktoś na etacie zarabiał 10zł/godz, podczas gdy wszyscy inni w jego branży zarabiają 15-17zł/godz. Co by na Wykopie mu napisali? Super, że się nie szanujesz i swojego czasu, super że tak mało zarabiasz? Czy może by mu napisali: podnieś cenę za swój czas, zażądaj podwyżki bo się ośmieszasz?

Nie mam nic wspólnego z taxi, ale po prostu tego podjeścia (hipokryzji?) na Wykopie nie rozumiem.
Dzisiaj kolejny artykuł o zaniżaniu cen, pracowaniu za grosze, a Wykopki to chwalą - https://www.wykop.pl/link/4290615/comment/54681447/#comment-54681447
Jedyny rozsądny tam komentarz to kolegi @jozinzbazin2 .

#biznes #januszebiznesu #pracbaza #taxi #pieniadze #fotografia #webdev #komputery
  • 70
Piszesz o tym na Wykopie - ludzie popierają Ciebie, piszą że tamten psuje rynek, zaniża ceny, że nie ceni siebie i swojego czasu, no debil ogólnie który robi za grosze.


@Jokker: Niby gdzie wykopki tak pisały? Nie ma czegoś takiego jak psucie rynku, bo klient zawsze chce mieć taniej. A jeśli mogę zapłacić 300 zł studentowi, zamiast 1000 zł innemu gościowi, to biorę studenta.
@Jokker: Bo większość tych najgłośniej krzyczących nigdy nie jechała taksówką, a co lepsze nawet uberem i ONI WIEDZO JAKIE SO TAXUWKI BO TO 30 LETNIE MERCESESY JEŻDŻO ZE STARYMI SMIERDZACYMI CIERPAMI.
Jak się mieszka na jakimś #!$%@? to pewnie tak jest, kupił gość Mercedesa 30 lat temu a że w jego miejscowości nikt nie jeździ więcej niż po 2-3km to po prostu nie ma za co kupić nowego auta. W dużych
Może pierwsze 3 przykłady popierali inni ludzie, niż ci, którzy popierają #taxizlotowa ?


@LuoXiahong: Zapewne tak, ale z całym szacunkiem dla pana Szymona - ja od początku go nie rozumiem, dlaczego zamiast walczyć uczciwością (i tak jest uczciwy więc ma czym walczyć) i atrakcyjną ofertą,reklamą, itd - to walczy niską ceną zamiast cenić siebie właśnie MINIMUM na tym poziomie co inni kiepscy taksówkarze, a nawet mógłby być trochę droższy niż wszyscy
ja jestem za konkurencją, klient sam wybierze gdzie chce iść.


@Hojracy: Ja też. Jak najbardziej popieram konkurencję i walkę atrakcyjną ofertą. Ale nie walkę niskimi cenami. Człowiek który się nie szanuje, nie szanuje swojej pracy, nie ceni wysoko swojego czasu - nie jest zbyt przekonujący. Przynajmniej dla mnie.
@Jokker: Ale taxi złotówa wcale nie była taka tania. Za kilometr brał/bierze (nie wiem czy jeszcze funkcjonuje) więcej niż korporacyjne taxówki. Jedynie cenę za wejście do auta ustalił na 1zł zamiast "ustalonego" 5-6zł więc po kilku kilometrach tak naprawdę jazda przestaje być opłacalna, jedynie na krótkich dystansach jest lepsza. To po prostu fajny chwyt ale jak wszędzie jest za tym haczyk.
Jedynie cenę za wejście do auta ustalił na 1zł zamiast "ustalonego" 5-6zł więc po kilku kilometrach tak naprawdę jazda przestaje być opłacalna, jedynie na krótkich dystansach jest lepsza.


@MrSknerus: Tak, wiem, ale większość kursów taxi to właśnie krótkie kursy. Poza tym - jeśli by mógł zarabiać te 5zł więcej na każdym kursie, to moim zdaniem powinien. A nie oddaje 5zł każdorazowo, bo taki marketing sobie wymyślił. Ogólnie zmierzam do tego że
ja za mniej niz 25/h i prowizji nie wstaje z lozka ale ktos inny w mojej branzy pewnie jara sie na 15/h rozni ludzie rozbe potrzeby


@Sweet_acc_pr0sa: No tak. Ty bierzesz 25zł, ktoś inny 15zł za to samo - ok, ale co byś mu powiedział? Fajnie że tak nisko się cenisz i nasze usługi w naszej branży? Czy byś mu powiedział - stary ceń siebie, podnieś ceny? O to mi chodzi,
jego staz jest jeszcze za niski aby mogl sie cenic


@Sweet_acc_pr0sa: Ok, jest to jakiś argument. Rozumiem. Aczkolwiek ja jednak uważam że nawet "nowy" wchodzący do jakieś branży i oferujący dobrej jakości usługi (bo o takich tutaj piszemy) powinien od razu narzucić wysokie ceny. Ale owszem nie w każdej branży to działa.
@Sweet_acc_pr0sa: To co piszesz zależy od branży, może w Twojej tak jest, rozumiem. Ale w wielu branżach jest tak, że wchodzisz z wysoką (tzn na poziomie konkurencji) ceną, a i tak klienci są - zwłaszcza jeśli oferujesz lepszą jakość usług, czy chociażby uczciwość (jak w przypadku taxi).
@Jokker: jak dla mnie to winne sa korporacje taksowkarskie ktore sa 100 lat za murzynami. Jak nie zalozysz januszowi homonta to bedzie oszukiwal, nie dbal o komfort pasazerow(brak wlaczania klimy), parkowal jak zwierze, bil ludzi co im jednym kolem stoja na miejscu dla taksowek. A tak to gps, oszukal pyk telefonik do centrali janusz dostaje, na taksowkach numer telefonu z dopiskiem jezdze jak zwierze, dzwon. I pyk, kara od korporacji. Przeciez