Wpis z mikrobloga

cześć #mirkokoksy
idę dziś na siłkę z mocnym postanowieniem, że na jednym razie się nie skończy. trochę się cykam, że będą tam same byczki i będzie mi głupio, ale byłam już dwa razy gdzieś indziej z kumplem i nie było tak strasznie jak mi się kiedyś zdawało. niestety jego siłka jest na drugim końcu miasta więc nie ma mowy o regularnym jeżdżeniu tam, więc pozostaje mi samotność ()

teraz mi powiedzcie kogo mam się słuchać: tego trenera co ma mnie dziś wprowadzić, kumpla który ponad 2 lata chodzi na siłkę i ma sporo wiedzy bo skutecznie wyszedł z przegrywu czy mądrości z internetów?

mój cel to generalnie się rozruszać na początek, pomóc sobie zrzucić parę kilo a potem troszkę wyrzeźbić żeby nie zostać wieszakiem. mój ziomeczek mówi, że jak na dziewczynę to mam silne mięśnie ale słabo ciało. jestem trochę zielona w temacie ale jak już coś robię to lubię wiedzieć jak i dlaczego, może ktoś podrzuci coś wartościowego do poczytania?
  • 16
@maddie: Z obserwacji wiem, że mądrości z internetu kończą się kontuzjami bo zastosowanie wiedzy z filmików w swoim treningu jest trudne lub dla większości laików praktycznie niemożliwe. Ktoś Cię po prostu musi tematu dobrze nauczyć.
@maddie: Obie sprawy są istotne, bo trening trzeba umieć ułożyć tak aby niczego nie pominąć i przede wszystkim chodzi mi o niepoprawne wykonywanie bo o ile mały ciężar Ci krzywdy nie zrobi to kiedy zaczniesz zwiększać go to niektóre ćwiczenia Ci błędów nie wybaczą.
@Kicio_Kociaczek: @maddie Jeżeli jest pod ręką doświadczony kolega lub, od biedy, trener personalny to tak, można na początku zrezygnować z internetu. Często gęsto takiej opcji nie ma i internet jest jak najbardziej wskazany, jeśli potrafi się z niego korzystać. Sam zaczynałem z internetem i z czasem wnikania w temat człowiek dociera do wartościowych materiałów. Ostatnio byłem na siłowni poza miejscem zamieszkania i słysząc rady/wskazówki tam obecnych, miałem wrażenie, że czas się
@maddie: ja na twoim miejscu bym się słuchała trenera. Przede wszystkim zwróć uwagę na technikę poproś trenera/kumpla żeby ci wszystko wyjaśnił krok po kroku każde ćwiczenie. Fajnie objaśniają wszystko na takiej stronce jak fabryka siły, układają też plany treningowe ale nie korzystałam wiec się nie wypowiem.Polecam też oglądać Bilczyńskiego na yt ,poszukaj też tam innych materiałów.Ja jakiś czas chodzę i daję rade.Powodzenia :D
@Bramborr: można sobie w internetach poczytać, ale internety mnie nie zjadą jak burej suki jak wyprostuję nogi na suwnicy, więc ktoś znający się na rzeczy obok to skarb :D
@Bramborr: Tak, ale mam na myśli pisząc o tym internecie ludzi którzy po oglądnięciu filmów wchodzą na siłownię i zaczynają robić karygodne ciągi, przysiady, wykroki lub raki itp Wątpię, że teoretycznie proste wyciskanie na ławce ogarnie ktoś oglądając film bo nie wyobrażam sobie żeby chociażby poprawnie taka osoba ustawiła łopatki czy coś.
idę dziś na siłkę z mocnym postanowieniem, że na jednym razie się nie skończy.


@maddie: Wiesz warto wytrwać w postanowieniu, i na następny sezon będą efekty, bo na ten jak pewnie wiesz już i tak nie zdążysz.
@maddie: Zależy jak Ci zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można się nagrywać i na bieżąco wyłapywać błędy. Tak czy siak, jeżeli jest ktoś pod ręką to na pewno jest to najlepsza opcja na początek. Powodzonka (σ ͜ʖσ)
@Kicio_Kociaczek: Zgadza się, daleko szukać nie trzeba, wystarczy dobrze na siłowni się rozejrzeć, niestety.
Zależy jak kto podchodzi do tematu kontuzji/zdrowia.
5 miesięcy to chyba wystarczająco długi czas żeby oczekiwać jakichś efektów?


@maddie: Tak, nawet znaczący progres można zrobić w 5 miesięcy, ale wytrwasz tyle? Bo większość osób odpada już w pierwszym miesiącu.
@IntruderXXL: nie wiem kiedy odpadnę. na razie mam motywację, jakąś dietę trzymam już ponad miesiąc i powolutku schodzę w dół, zaczęłam mieć dużo wolnego czasu i siłka wydaje się być niezłym pomysłem na wypełnienie go. nie pytaj czy wytrwam tylko trzymaj kciuki żebym wytrwała jak najdłużej :D