Wpis z mikrobloga

Jak szukać badań klinicznych jako hipotetyczny badany w dziedzinie #dentysta #stomatologia #chirurgia ? Gdzie się zgłosić? Chce żeby moja torbiel przysłużyła się nauce. Jak to zrobić? Wkurza mnie, że jak o coś spytałam chirurga to odpowiedź Brzmiała: "nie ma takich badań".
Chodzi mi o coś takiego:
http://keymed.pl/zastosowanie-masy-bogatoplytkowej-we-wspomaganiu-leczenia-chirurgicznego-torbieli-zebopochodnych-kosci-szczekowych/
#zdrowie #medycyna #badaniakliniczne #badania #torbiel #lekarz #nauka
  • 28
  • Odpowiedz
@mus_tang: no ale jak mam szukać takich ludzi lub jak oni szukają badanych. liczyłam na jakąś stronkę gdzie podaję co mi jest a w odpowedzi dostane info czy sie do czegos przydam.
szpital kliniczny dzieciątka Jezus w Warszawie nie byl zainteresowany
  • Odpowiedz
@Prozdrowotny Idź z tym do ośrodka akademickiego, to ktoś się może zainteresuje. Ale nie rozumiem czemu tak Ci na tym zależy, ta torbiel jest jakaś szczególna ? Torbieli zebopochodnych wyłuszcza się kilka czy kilkanaście miesięcznie w większych ośrodkach.
  • Odpowiedz
@Prozdrowotny To Ty się nie zastanawiaj, tylko ja usuwaj bo Ci się może złamać żuchwa w tym miejscu łatwo. Gwarantuje Ci, że nie u Ciebie pierwszego jest taka. To nadaje się bardziej na pracę typu "case report". Czyli ktoś jak się o tym zainteresuje, to robi zdjęcia i opisuje krótki artykuł o tym i tyle. Jak Ci bardzo zależy to poszukaj oddziału Chirurgii Stomatologicznej albo Szczekowo-Twarzowej przy Uniwersytecie Medycznym gdzie prowadzą zajęcia
  • Odpowiedz
@m4tthew: no bylam wlasnie w takim miejscu i uczestniczyłam w zajeciach :D ale chirurg był jakiś nie w humorze a inna starsza profesor stwierdziła, że za dużo czytam, no aha. ale wtedy nie pytałam o badania bo byłam zestresowana
  • Odpowiedz
@Prozdrowotny No to raczej nie jesteś jakimś mega szczególnym przypadkiem :P Rzadko kto poza uczelnią w prywatnych gabinetach jest aktywny naukowo, więc nie wiem czy gdzieś znajdziesz kogoś innego.
  • Odpowiedz
@m4tthew: dobra moze dzis pojde na ten pantomogram..............
a ile moze kosztowac pantomogram+wyłuszczenie+resekcja wierzchołka korzenia zęba z cementem+histpat +pewnie materiał jakiś gąbka masa lub inny zastępczy + nie wiem co jeszcze konieczne ale chirirg sugerował tomograf
torbiel no powiedzmy 1cm+
  • Odpowiedz